A “Nagyvad” elejtve

2012. október 6-án 18 órától játszotta az SBS Eger-Eszterházy soron következő bajnoki mérkőzését, ahol az ellenfél az NB I/B talán legnagyobb favoritja, a Mezőkövesdi KC volt.A mezőkövesdi csarnokban körülbelül 800 néző várta a nagy csatát, amely gyász szünettel kezdődött. A játékosok és a szurkolók ezzel kívántak tisztelegni a 163 éve kivégzett 13 aradi vértanú évfordulójának.

A mérkőzés első pár perce a kapusokról szólt, Pereverzia Misi és Kovács János bravúros védésekkel mutatkozott be. A gólgyártás Juhász Zoli találatával kezdődött meg a 4. percben. Ezt követően a mieink voltak lépéselőnyben, Padla Joci, Nyikes Csabi és Juhász Karcsi parádés átlövéseinek köszönhetően. Juhász Karcsi külön őrzőt is kapott remek találatainak eredményeképpen.  Az MKC-nek a 21. percben sikerült egyenlítenie.  A félidőre egy gólos előnnyel mehettünk az öltözőbe.

A második félidőt a hazai gárda kezdte jobban, vezető pozíciójukat egészen a 43. percig tudták tartani. Ezt követően a második félidőre beállt Repóth Dániel hétméterest hárított (ezt később még egyszer megismételte), valamint fontos védésekkel segítette csapatát, ennek eredménye, hogy ismét átvette az SBS Eger-Eszterházy a vezetést, melyet már nem adott ki a kezéből. Az utolsó két percben már 3 góllal is vezettünk, amely előny elégnek bizonyult a végéig, így a szép számban kilátogatott egri közönség örülhetett  a végén!

Gratulálunk a CSAPATNAK, megmutatták, hogy kemény védekezéssel, kidolgozott támadásokkal, megalkuvást nem tűrő küzdeni akarással és maximális koncentrációval ilyen nagyszerű ellenfelet is, mint a Mezőkövesd le lehet győzni idegenben.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Mezőkövesdi KC – SBS Eger Eszterházy SZSE 23-24 (10-11)
Mezőkövesd, 800 néző, vezette: Száva, Turóczy
MKC: Kovács, Tóth (kapusok), Fekete L. 3, Molnár 1, Benis 2, Kleis 6 (1), Trivkovics 4, Zele 1, Zsimond Á. 3 (2), Kovács P. 2, Nyitrai J., Bán 1. Vezetőedző: Zsigmond György
Eger: Pereverzia, Repóth (kapusok), Benei, Drizner, Hevér, Juhász K. 6 (2), Juhász Z. 2, Lezák 2, Nyikes 4, Padla 10, Kovács F., Kiss G. Vezetőedző: Iványi Bálint
Hetesek: 6/3 ill. 3/2
Kiállítás: 10 ill. 18 perc
Az eredmény alakulása: 1-4, 4-7, 8-8, 8-11,10-11, 13-12, 18-16, 19-20, 21-23, 23-24

Junior csapatunk súlyos vereséget szenvedett 41-23 arányban, félidő 23-8. A legjobb góllövők: Répási N. 10, Nagy P. 8.