Átfutott rajtunk a Szeged

Ellentmondást nem tűrő támadójátékkal és szigorú védekezéssel, esélyt sem adott az Eger SBS Eszterházy együttesének az NB I legutóbbi kiírásának ezüstérmese, a Mol-Pick Szeged. A 2017/18-as élvonalbeli küzdelmek nyitányán alaposan megleckéztették a mieinket.

Az orosz Dimitrij Zsitnyikov és az izlandi Stefan Ráfn Sigurmannsson érkezésével a nyáron tovább erősödött Szeged idén is nagy babérokra tör. A 6. fordulóból előre hozott Eger elleni találkozón nem játszhatott a hasfalhúzódással bajlódó Zubai Szabolcs, míg Szergej Gorbok pihenőt kapott Juan Carlos Pastor vezetőedzőtől. Egri részről vállsérülés miatt Igor Radojevics hiányzott, de látszott, hogy Szabó Péter és Lezák Áron sem teljesen egészségesen vállalta a küzdelmet.
Villámrajtot vettek a szegediek. Vendég részről 7–2-nél, majd a 14. percben 11–2-nél időkéréssel igyekezett rendezni a sorokat Tóth Edmond vezetőedző. A maroknyi egri sereg sok esetben tehetetlennek bizonyult a hazaiak hatalmas védőfalával szemben, ha kontrából mégis sikerült ellentámadást vezetni, Marin Sego hárított bravúrral. Az ellenállhatatlanul támadó Jonas Källmanékkal szemben korán megpecsételődött a vendégcsapat sorsa, a játékrész hajrájában már tízgólos (15–5) különbség mutatkozott az eredményjelzőn.
A szünet után sem változott jelentősen a játék képe. Juan Carlos Pastor nyugodt szívvel forgathatta csapatát, világsztár helyére világsztár érkezett, akik jelentős fizikai fölényüket érvényesítve igazolták hírnevüket. Megállapítást nyert, hogy az új idényben is bombaerős lesz a Szeged, miközben az is bebizonyosodott, hogy az Eger idén is csak sérülések nélkül, egységes csapatjátékkal lehet sikeres.

A jegyzőkönyv

Mol-Pick Szeged–Eger SBS Eszterházy 32–15 (19–8)
Szeged, Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. V: Nagy F., Túróczy.
Szeged: SEGO – Rodríguez, Balogh Zs. 5 (3), Skube, Gaber 3, BODÓ 4, KÄLLMAN 6. Csere: SIERRA (kapus), Blazevic, Thiagus Petrus 2, Buntic 1, Sigurmannsson 4 (1), Sostaric 3 (1), Bánhidi 2, Zsitnyikov 1, Fekete B. 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Eger: Stochl – Vaskó 2, Dobó Zs. 1, Bajorhegyi, Kiss G., Petro, Antl 2. Csere: Repóth (kapus), Füzi 2, Takács B. 1, AFLITULIN 5 (1), Szepesi 2, Szabó P., Lezák. Vezetőedző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1, 12. p.: 10–2, 18. p.: 12–4, 24. p.: 15–5, 36. p.: 19–9, 42. p.: 23–10, 48. p.: 26–13, 54. p.: 29–15.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 1/1.
Következik: Eger SBS Eszterházy–Orosházi FKSE, szeptember 9., szombat, 18.00.