Átrohant rajtunk a Csurgó

A sokkal dinamikusabban kézilabdázó Csurgói KK együttesével nem tudta felvenni a versenyt az Eger SBS Eszterházy, amely végül ötgólos különbséggel maradt alul a somogyiakkal szemben. A férfi NB I 19. fordulója kevés sikert tartogatott a mieink számára.

Az álmoskás kezdést gólokkal büntette az összecsapásra alaposan feltüzelt vendégcsapat. Alig telt el hat perc a mérkőzésből, máris 1–6-os állás szerepelt az eredményjelzőn. Lendületre kapott a Csurgó, az általuk diktált tempóba pedig sok esetben kikényszerítetlen hibákat vétettek a hazaiak. A 20. percben már azt tapasztalhattuk, hogy egy híján tízgólosra (6–15) nőtt a somogyiak előnye. Robogott a CSKK, az egriek játéka pedig továbbra is akadozott.
A második játékrészben minden energiáját igyekezett mozgósítani a házigazda, a 45. percben öt gólra (22–27) is sikerült felzárkózni, de a vendégek kézben tartották a találkozót. A somogyiaknál mindig akadt olyan játékos, aki jó egyéni megmozdulásokkal nem engedte felzárkózni a házigazdát. Egri részről Igor Radojevics és Radoslav Antl kivételével hiányoztak a jó teljesítmények.

A 19. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Csurgói KK 31–36 (12–19)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V.: Bán, Szloska.
Eger: Stochl – Lezák 2, RADOJEVICS 7, Bajorhegyi, Petro 4, Szadovij 4, ANTL 8 (2). Csere: Repóth (kapus), Dobó 2, Szabó P. 1, Aflitulin 3, Kocsis, Vancsics. Edző: Tóth Edmond
Csurgó: BALOGH T. – Hornyák 3, ASZTRASAPKIN 7, OSLAK 5, Hadziomerovics 2, Faluvégi 4, GAZDAG 9 (5). Csere: Balogh A. (kapus), Géczi, J. Mikita 1, HANUSZ 2, Jerebie 1, Radjenovics 1, Halász L. 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–5, 12. p.: 4–9, 18. p.: 6–13, 24. p.: 9–15, 36. p.: 15–22, 42. p.: 20–27, 48. p.: 23–30, 54. p.: 25–32.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5.