Az újonc egrieknek fejet hajtott a Nyíregyháza

Győzelemmel kezdte NB I/B-s bajnoki szereplését az Eger-Eszterházy SzSE férfi kézilabda-csapata, amely hét góllal bizonyult jobbnak a vendég Nyíregyházánál. Villámrajtot vett az újonc, amely gyors leindításokból szerzett gólokkal a harmadik percre már 4-0-ás előnyre tett szert. A vendégek rögtön időt kértek, s rendezték a sorokat. Sikerült egyenlíteni a NYKSK-nak, de az egrieknek is volt válasza a ritmusváltásra. Hazai részről sorozatban érkeztek a gólok, ám egy-egy védelmi megingást kihasználva a nyíregyháziak is igyekeztek tartani a lépést Drízner Péterékkel. A második félidőben már nagyobb különbség is kialakult a két csapat között, volt, hogy nyolc góllal is vezettek Szűcs Miklósék. A vendégekből hiányzott a tűz, a lelkesedés, Bozsidar Bursacék így kénytelenek voltak fejet hajtani.

Iványi Bálint: – Nagyon sokan dolgoztak azért, hogy itt lehetünk és ilyen szép győzelemmel örvendeztethettük meg a szurkolóinkat. Harminckilenc gólt lőttünk, ez önmagáért beszél. Pontosan ez az a stílus, amit mi képviselni szeretnénk, megalkuvás nélkül futunk, harcolunk, ha kell odamegyünk a pofonért. A rutintalanságot és a hibáinkat a szívünkkel és a lelkesedésünkkel maximálisan pótoltuk.”

A mérkőzés jegyzőkönyve:

NB I/B, Kelet, férfiak
Az 1. forduló mérkőzésén:
Eger-Eszterházy SZSE – Nyíregyházi KSK
39-32 (20-18)
Eger, körcsarnok, 350 néző. V.: Alapi A., Kovács T.
EGER: MÁNDI – Kovács F. 1, PINCZÉS J. 7 (1), DRÍZNER 9 (3), ROSTA I. 2, SZABÓ T. 3, Guba 3. Cs.: Repóth (kapus), Péter J. 3, Fibec 1, Hevér 4, Kiss G. 2, SZŰCS M. 4. Edző:Iványi Bálint.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4:1, 12. p.: 8:5, 18. p.: 14:10, 24. p.: 18:13, 36. p.: 23:21, 42. p.: 27:24, 48. p.: 31:26, 54. p.: 37:29.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.