Főtámogatónk: szerencsejatek

BL-ritmusban a Veszprém

Részsikereknek örülhetett az Eger SBS Eszterházy a bajnoki címvédő Telekom Veszprém vendégeként. A világsztárokkal teletűzdelt bakonyi gárda a várakozásoknak megfelelően magabiztosan tartotta otthon a bajnoki pontokat.

Egyetlen együttesnek sem hálás feladat a veszprémi vendégjáték, s ez alól az elmúlt hetekben sorozatban négy győzelmet aratott Eger SBS Eszterházy sem kivétel. Évtizedekre visszamenőleg megszokhattuk, hogy a bakonyiakhoz nem nyerni járnak a csapatok, a világ egyik legnehezebb pályáján a legtöbb gárda csak a tisztes helytállásban bízhat. A mieink is ezzel a szándékkal keltek útra, s elképzeléseiket hatalmas szívvel játszva vitték véghez.

A 12. percben még 7–5-ös állás szerepelt az eredményjelzőn, majd 13 perces egri gólcsend következett, miközben a hazaiak egy 7–0-ás rohammal már a félidő hajrájához érve jelentős előnyre tettek szert. A második játékrészben az Eger sokáig remekül tartotta a lépést a hazaiakkal, először az 52. percben nőt kétszámjegyűre (26–16) a különbség. Ljubomír Vranjes, a veszprémiek vezetőedzője több rutinos játékosának (Nagy László, Momir Ilics, Renato Sulic és Gasper Marguc) is pihenőt adott. Lékai Mátéék szombaton még Fehéroroszországban, a Meskov Brest vendégeként nyertek (26–29) Bajnokok Ligája-mérkőzésen, vasárnap pedig a német THW Kiel érkezik a bakonyiakhoz.

A férfi NB I 5. fordulójának mérkőzésén:

Telekom Veszprém –Eger SBS Eszterházy 31–19 (16–7)

Veszprém, 1800 néző. V.: Paska, Vastag.
Veszprém: Alilovic – GAJIC 7 (1), Tönnesen 3 (1), Nilsson 2, Lékai 2, DZSAMALI 4, Manaszkov 2. Csere: Accambray 3, Ancsin 3, Győri 1, Ligetvári 3, Ugalde, Blagotinsek 1. Edző: Ljubomir Vranjes
Eger: Stochl – Lezák, RADOJEVICS 3, Petro 1, Kiss G., Dobó Zs., Antl 1. Csere: REPÓTH (kapus), Szepesi 1 (1), Bajorhegyi, AFLITULIN 4 (2), TAKÁCS 4, Füzi, Vaskó 1, Szabó P. 4. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3, 12. p.: 7–5, 18. p.: 12–5, 24. p.: 14–5, 36. p.: 18–9, 42. p.: 21–13, 48. p.: 24–16, 54. p.: 28–16.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.