Élesen tartottuk a Szegedet

Különösen az első játékrészben mutatott eredményes és látványos játékot az Eger SBS Eszterházy. A szünet után ugyan magabiztossá tette fölényét a Mol-Pick Szeged, a hazaiak azonban ennek ellenére is kivívták a nagy számú közönség elismerését.

Remekül találták meg a sebezhető pontokat a vendégek védekezésén Inal Aflitulinék. Fordulatos első negyedórát követően a Szeged a 18. percben, 7–6-os állásnál átvette a vezetést, és a folytatásban már végig magabiztosan őrizte előnyét. A második játékrészt 5–1-es szériával kezdte a vendégcsapat, ami meghatározta a találkozó további alakulását. Sok esetben gyors ellentámadásokat vezettek a látogatók, Pedro Rodriguez pedig élt a kínálkozó lehetőségekkel. A legnagyobb különbség a mérkőzés végén mutatkozott, de az egriek így is tíz gólon belül maradtak.
A férfi NB I 19. fordulójának mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Mol-Pick Szeged 24–33 (12–15)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 930 néző. V.: Bonifert F., Oláh V.
EGER: STOCHL – Lezák 1, RADOJEVICS 5, BAJORHEGYI, KISS G., Petro 4, AFLITULIN 7 (1). Csere: Repóth (kapus), Antl, Szabó P. 2, Szepesi, Dobó Zs. 1, Vaskó 1, Takács 3 (1). Edző: Tóth Edmond
SZEGED: Sego – Sostaric 4, Srsen 4, Skube 1, Bánhidi, Thiagus Petrus 2, Sigurmannsson 4 (1). Csere: Nagy M. (kapus), ZUBAI 3, Bodó 3, ZSITNYIKOV 3, Blazevic, Kallman 1, PEDRO RODRIGUES 5, Fekete 2, Hegedűs M. 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2, 12. p.: 3–4, 18. p.: 6–6, 24. p.: 9–11, 36. p.: 14–19, 42. p.: 17–23, 48. p.: 19–24, 54. p.: 21–27.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1.