Elhoztuk az Avas kupát

Csapatunk nyerte a 2014. január 25-26-án, Miskolcon megrendezett hagyományos, Avas kupa elnevezésű férfi kézilabda felkészülési tornát. A kétnapos eseményen hat csapat indult a kupa megszerzéséért. Szombaton két csoportban, körmérkőzéses rendszerben játszottak a csapatok, majd vasárnap a helyosztó mérkőzések következtek.
Az „B” csoportban szereplő mieink szombaton a torna első mérkőzését az Ózdi KC csapatával játszották, ahol magabiztos 36-24-es győzelem született. Még egy meccset játszottunk az első napon, a nyírbátoriakat egy izgalmas játék során 37-28-ra vertük. Az „A” csoportban a balmazújvárosi csapat szerepelt a legjobban, így vasárnap egy izgalmas döntő várt ránk a nagy riválissal.

A torna második napján az 5. helyért kiírt mérkőzés elmaradt, mert a közlekedési nehézségek miatt a Tiszavasvári és a Nyírbátor sem érkezett meg. A 3. helyért az Ózd a Törökszentmiklóssal játszott.

Csapatunk a Balmazújváros ellen lépett pályára a fináléban. Az izgalmakban bővelkedő mérkőzés első félidejében a mieink nem találtak fogást az ellenfélen. A balmazaik szinte végig vezettek, de a szünet előtt sikerült felzárkóznunk és egy gólra csökkenteni a különbséget. A második félidőben már magabiztosabban kezdtük a játékot és ez a lendület a mérkőzés végéig kitartott. Megérdemelt 27-23-as győzelem született és ezzel megszereztük a kupát.
Még egy különdíjat is sikerült elhoznunk a tornáról: a legjobb mezőnyjátékosnak Kiss Gergőt választották.

A díjakat Marosi István, a megyei szövetség elnöke, az egykori világválogatott adta át a csapatoknak.

Csík János, az Eger vezetőedzője: – A torna fontos állomása volt a felkészülésnek. Az eredményeket nézve jól sikerült, mindhárom mérkőzésünket megnyertük. Fontos, hogy mindenki kapott játéklehetőséget, azok is nagyobb feladatokat vállaltak, akik eddig kevésbé jutottak lehetőséghez. A Balmazújvárossal játszott döntőből nem vonok le nagy következtetést, egy volt a többi meccs közül, bár örültem, hogy mi nyertünk.

Az Avas kupa eredményei:

2014. január 25. szombat

A-csoport:
Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK – CLAAS-Törökszentmiklósi KE 34-21 (14-12)
Tiszavasvári SE – Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK 23-44 (12-22)
CLAAS-Törökszentmiklósi KE – Tiszavasvári SE 46-32 (24-12)

B-csoport:
Ózdi KC – SBS Eger Eszterházy 24-36 (12-18)
SBS Eger Eszterházy – VKK Nyírbátor 37-28 (17-14)
VKK Nyírbátor – Ózdi KC 33-36 (17-17)

2014. január 26. vasárnap

A csoportmérkőzések alapján a Tiszavasvári lett az ötödik.

A 3. helyért: Ózdi KC – CLAAS-Törökszentmiklósi KE 23-22 (14-13)
Az 1. helyért: SBS Eger Eszterházy – Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK 27-23 (14-15).