Eredményes Kábel-fektetés Egerben

A férfi kézilabda NB I/B Keleti-csoportja 17. fordulójának mérkőzésén egy góllal nyert a házigazda SBS Eger-Eszterházy SzSE a vendég Balassagyarmati Kábel SE ellen.Kedves László, a vendégek trénere már a 6. percben kikérte első idejét. Az 5:2-es eredmény érezhetően felbosszantotta a nógrádi szakembert, „fiai” ugyanis tehetetlennek bizonyultak a hazai rohamokkal szemben. Egri oldalon Juhász Zoltán amellett, hogy szorosan őrizte a góllövőlistát vezető Jose Savont, a szünetig hét alkalommal a kapuba is betalált. A 20. percben már 14:8-at mutatott az eredményjelző, a félidő hajrájára zárkózott a Kábel.

Iványi Bálint: – Nagyszerű csapatmunkával, a végjátékot kicsit nehézzé téve, de úgy érzem, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Mindkét félidőben volt tíz-tíz percünk, amikor sikerült kellő előnyt szereznünk, ezek után kiegyenlítettebb lett a játék. Külön köszönet a szenzációs közönségnek, a végén nélkülük nem ment volna. Örülünk az első pontoknak, de nem értékeljük túl, jövő héten már Ózdon vár ránk egy kíméletlennek jósolt összecsapás.”

A fordulás után ismét a házigazda akarta érvényesült, a kezdeti 8:2-es szériát követően a gyarmatiak edzője ismét szólni kívánt övéihez. Az Eszterházy azonban okosan tartogatta előnyét, de érezhető volt, a végjáték még óriási izgalmakat tartogathat. Az utolsó percbe lépve egy gólra zárkózott a kilenc meccs óta veretlen Gyarmat, az egyenlítést Drizner Péter szemfüles labdaszerzése akadályozta meg.
NB I/B, kelet, férfiak, 17. forduló
SBS-Eger Eszterházy SZSE – Balassagyarmati Kábel SE 32-31 (16-15)
Eger, dr. Kemény Ferenc Sportcsarnok, 400 néző.
V.: Tóth I., Ungvári S.
EGER: PEREVERZIA – Kovács F. 2, VARGA L. 6, Hevér T. 2, ROSTA I., DRÍZNER 3, JUHÁSZ Z. 10. Cs.: REPÓTH – KOVÁCS P. 4, Nyikes 3, Zele D. 2. Edző: Iványi Bálint.
Hétméteresek: 6/5. ill. 7/5.
Kiállítások (kétperces): 10 perc, ill. 10 perc.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4-1, 12. p.: 7-5, 18. p.: 13-8, 24. p.: 14-12, 36. p.: 18-17, 42. p.: 24-17, 48. p.: 27-21, 54. p.: 29-26.

A 17. forduló további eredményei: Békés – Cegléd 24-36, Dabas – Törökszentmiklós 24-23, Hajdúnánás – Ózd 23-23, Lajosmizse – Balmazújváros 29-28, Csömör – Hajdúböszörmény 28-27, Gyöngyös II. – Nyíregyháza 30-27.