Értékes pont Ceglédről

Végletekig kiélezett végjátékban harcolta ki a döntetlent az Eger SBS Eszterházy Cegléden. A mieink a mérkőzés nagy részében futottak az eredmény után, másfél perc volt hátra az összecsapásból, amikor sikerült átvenni a vezetést, a hazaiak azonban az utolsó percben hétméteresből egyenlítettek.

A találkozó góljainak sorát a ceglédiek montenegrói válogatott jobbátlövője, Ivan Perisics nyitotta, majd az élet úgy hozta, hogy a mérkőzés utolsó értékelhető momentuma is az ő nevéhez fűződött.
Időrendben haladva a hazaiak gyors találatára hárommal válaszolt az Eger, a kétgólos előny azonban hamar „elfogyott”, sőt a 18. percben már a ceglédiek vezettek három találattal (9–6). Mindkét csapat rengeteg hibával játszott, a mieinknek csak nagy nehézségek árán sikerült bevenni Pallag Péter kapuját. Miközben a támadójáték igencsak akadozott, a védelem ezúttal is jól állt a lábán. Az extra teljesítményt nyújtó Richard Stochl (képünkön) sok esetben bravúros védéssel segítette ki társait. A 38. percben 12–12-es állásnál sikerült ismét egyenlíteni, de a vezetést jelentő találatra egészen az 59. percig várni kellett. Igor Radojevics gólját követően idegőrlő utolsó percnek néztük elébe, ahol Perisics értékesített hétméteresét követően Tóth Edmond időt kért. Tizennégy másodpercünk maradt belőni a győztes találatot, de a megbeszélt akciót nem sikerült góllal zárni.
A ceglédiek megfékezéséért feltétlen dicséret illeti Bajorhegyi Ádámékat, a mérkőzés egészét tekintve a gondot a helyzetkihasználás jelentette, ám ennek ellenére is, a végjátékban kis szerencsével akár a győzelmet is megszerezhettük volna.

A férfi NB I 9. fordulójának mérkőzésén:

Ceglédi KKSE–Eger SBS Eszterházy 17–17 (11–9)
Cegléd, 500 néző. V.: Bonifert F., Oláh V.
Cegléd: PALLAG – Radovics 2, PERISICS 7 (3), JUHÁSZ K. 1, Szabó B. 1, Borsos 2, Lászlai 2. Csere: Mojszilov (kapus), Radnic 2, Dávid, Grbovics, Hódi, Tóth K. Edző: Nagy Károly.
Eger: STOCHL – Lezák 1, Radojevics 1, BAJORHEGYI, KISS G., PETRO 4, Szepesi 1. Csere: Repóth (kapus), Aflitulin 6 (4), Szabó P. 1, Takács, Dobó Zs. 1, Füzi, Antl, Vaskó 2. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 6–4, 18. p.: 9–6, 24. p.: 10–8, 36. p.: 12–11, 42. p.: 13–13, 48. p.: 15–13, 54. p.: 16–15.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4.