Ez a különbség jelest ér

Végig ott lihegett a világsztárokat felsorakoztató Veszprém nyakán az Eger SBS Eszterházy, amely ezúttal is zsúfolt lelátó előtt vizsgázott kitűnően. Bajorhegyi Ádámék harmincegy gólon tartották a címvédőt, miközben csak öt találattal maradtak el a döntetlen eredménytől. Csapatunk legfiatalabb tagja, a mindössze 16 esztendős Tóth Rajmond megszerezte első felnőtt NB I-es gólját.

Az egrieknél sérülés miatt Füzi Dániel és Takács Bence nem léphetett pályára, míg a vendégeknél hasonló okok miatt Győri Mátyás és William Accambray hiányzott, Gasper Marguc, Lékai Máté, Petar Nenadics, Garcia Cristian Ugalde, Renato Sulic és Ligetvári Patrik ezúttal pihenőt kapott.
Az első félidőben hazai részről Radoslav Antl lépett elő főszereplővé, aki számos játékhelyzetben feltalálta magát, a gólszerzők listájára öt alkalommal iratkozott fel. A exveszprémi Inal Aflitulin tanári módon vezényelte az egri támadásokat, s emellett a gólokkal sem maradt adós. Vendégoldalon Andreas Nilsson került több alkalommal is a figyelem középpontjába, a svéd beálló okozta a legtöbb zavart az egyébként ismét remeklő egri védelemben. A hazaiak szívóssága okán csak lassan nőtt a két csapat közti különbség.
A második játékrészben a szélvészgyors Dragan Gajic és a rendkívül erőszakos Kent Robin Tonnesen szállította a veszprémi gólokat, rajtuk kívül a vendégeknél csak Blaz Blagotinsek és Ilics Momir bizonyult eredményesnek. A játékvezetők öt alkalommal is kétperces kiállítással büntették a bakonyiakat. Az egriek hősiesen állták a küzdelmet, a legnagyobb különbség az 56. percben 23–30-as állásnál mutatkozott. A hajrában Tóth Edmond vezetőedző a klub legtehetségesebb fiataljainak is játéklehetőséget biztosított, Nagy Dominik remek védésekkel, Szepesi Noel szép zárásokkal, Tóth Rajmond góllal vívta ki a közönség elismerését.
A férfi NB I 19. fordulójában:
EGER SBS ESZTERHÁZY–TELEKOM VESZPRÉM 26–31 (12–16)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 950 néző. V.: Paska D., Vastag S.
EGER: STOCHL – Vaskó 1, RADOJEVICS 4 (1), BAJORHEGYI, KISS G., Petro 2, ANTL 7 (2). Csere: Nagy D. (kapus), Szabó P., AFLITULIN 7, Szepesi I. 1, Dobó Zs. 2, Lezák 1, Szepesi N., Tóth R. 1. Edző: Tóth Edmond.
VESZPRÉM: Alilovic – GAJIC 8 (2), Ancsin 3, Nagy L. 2, NILSSON 5, Jamali 1, Manaskov 1. Csere: Mikler (kapus), Schuch, BLAGOTINSEK 3, Ilics 2, TONNESEN 6, Terzic, Borzas. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2, 12. p.: 5–6, 18. p.: 7–9, 24. p.: 9–13, 36. p.: 15–20, 42. p.: 17–22, 48. p.: 21–26, 54. p.: 23–29.
Kiállítások: 4, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2.