Győztes nyitány a Ligakupában

Úgy folytatták, ahogy 2017-ben abbahagyták: Gyöngyös elleni győzelemmel! A Ligakupa C-csoportja 1. fordulójában fordulatokban bővelkedő mérkőzésen gyűjtötte be a két pontot a sorozatban címvédő Eger SBS Eszterházy.

A Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) által indított mesteredzői képzés keretein belül Porecben tanuló Tóth Edmond távollétében, a klub utánpótlásában dolgozó Váczi Sándor dirigálta az Eger SBS Eszterházy együttesét az év első tétmérkőzésén. A válogatott játékosait nélkülöző megyeszékhelyi gárda hullámzó játékkal gyűjtötte be első pontjait az új sorozatban.
A fordulatokban bővelkedő találkozón az első negyedóra végére a hazaiak szereztek háromgólos előnyt (8–5), majd a 22. percben már a vendégek vezettek két góllal (9–11). A 48. percre ismét a vendéglátók kerültek lépéselőnybe (22–20), a találkozó záró szakaszára azonban ismét fordult a kocka. Az utolsó negyedórában 6–2-es szériával biztosította be győzelmét a kevesebbet hibázó vendégcsapat.
A Ligakupa C-csoportja 1. fordulójának mérkőzésén:
B. Braun Gyöngyös–Eger SBS Eszterházy 24–26 (12–13)
Gyöngyös, Dr. Fejes András Sportcsarnok, 500 néző. V.: Hargitai, Markó.
Gyöngyös: Hudák – Urbán 2, Rodolfo 7, Sipeki 2, Martins 2, Lele 6 (3), Németh T. 3. Csere: Holló M. (kapus), Gerdán, Veres 1, Igó, Tóth G. 1. Edző: Konkoly Csaba.
Eger: Repóth – Lezák 4, Füzi 1, Bajorhegyi 2, Kiss G., Dobó Zs. 2, Szepesi 6. Csere: Nagy D. (kapus), Aflitulin 3 (1), Takács 5, Szabó P. 3, Vaskó. Megbízott-edző: Váczi Sándor.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3, 12. p.: 5–5, 18. p.: 8–7, 24. p.: 10–11, 36. p.: 14–17, 42. p.: 19–19, 48. p.: 21–20, 54. p.: 23–24.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1.