Harapós Veszprém érkezett

Felkészülési mérkőzésen, négygólos különbséggel nyert a Veszprém második számú csapata az Eger SBS Eszterházy vendégeként. A mieink montenegrói átlövője, Igor Radojevics hét alkalommal is bevette a látogatók kapuját, amivel a mezőny legeredményesebbjeként zárt.

A bakonyiak első csapatának keretéből a jobbszélső Gyene Norbert, a balátlövő Ligetvári Patrik, a jobbátlövő Tóth Attila és a montenegrói irányító, Mirko Milasevics lépett a körcsarnok parkettjére. Egri részről Tóth Edmond vezetőedző a kedden térdműtéten átesett Takács Bencén kívül a részleges combizom-szakadást szenvedett Kiss Gergő játékára sem számíthatott.
A mieink a 16. percig fej-fej mellett haladtak a veszprémiekkel, ekkor 9–9-es állás szerepelt az eredményjelző. A félidő második felében azonban egyre inkább leszakadtak Padla Józsefék, s a szünetre már tetemes hátránnyal vonulhattak. A térfélcserét követően nyolc perc telt el a játékrészből amikor kétszámjegyűre alakult a csapatok közti különbség (16:26), a hazaiaknak az utolsó negyedórában sikerült kozmetikázni az eredményen.
– Rendkívül motivált veszprémi csapat érkezett, aminek bevallom, nagyon örültem, jól illeszkedett a programunkba ez a találkozó – fogalmazott a találkozót követően Tóth Edmond. – Sokat dolgoztunk a héten, komoly terhelésből érkeztünk a mérkőzésre, ami igencsak érződött a lábakon. Fordulatos összecsapáson, dicséretes a fiataljaink küzdeni tudása, akik kifejezetten élvezetes utolsó negyedórát produkáltak.
A számok nyelvén

Eger SBS Eszterházy–Telekom Veszprém II 29:33 (14:21)

A góldobók: Radojevics 7, Menyhárt 5, Kocsis 3, Szűcs, Szabó P., Vancsics, Dobó, Antl 2–2, Lezák, Padla, Dutra, Petro 1–1, ill. Tóth A. 7 (3), Ligetvári, Füzi 4–4, Molnár B., Szakály 3–3, Gyene, Schmid, Szita, Milasevics, Szeitl 2–2, Djurdjevics, Kristóf 1–1.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3, 12. p.: 7–7, 18. p.: 9:12, 24. p.: 11–17, 36. p.: 17:25, 42. p.: 19:28, 48. p.: 22–30, 54.p.: 24–31.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3.