Három külföldi biztosan kimarad

Vendégként kezdi a Ferencvárosi TC elleni Ligakupa negyeddöntős párharcot az Eger SBS Eszterházy. A fővárosiakkal szemben parázs százhúsz percre számíthatunk, a nyitányt jelentő találkozó az egriek számára ígérkezik nehezebbnek.

Ligakupa negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Ferencvárosi TC–Eger SBS Eszterházy
Elek Gyula Aréna, péntek, 18.00. V.: Sándor L., Szikszay Cs.
Takács Bencéék a C-csoport győzteseként utaznak a „B” jelű trió másodikjához. Ami a mieink számára nehézség, hogy a szakvezetés a Ligakupa szabályainak megfelelően csak két külföldi játékost nevezhet a mérkőzésre. A fővárosiak ezzel szemben komplett csapattal vehetik fel a küzdelmet, hiszen náluk az egész keretben mindössze két légiós (Bozo Andjelics – montenegrói és Marian Zernovic – szlovák) szerepel.
Az FTC az új vezetőedző, Horváth Attila decemberi kinevezése óta valósággal szárnyra kapott, amit a bajnoki eredmények is ékesen példáznak. A sikereknek köszönhetően egyre több önbizalmat szerez a gárda, s hogy mennyiben más már ez a Fradi, azt két hete a saját bőrünkön is megtapasztalhattuk.
A fővárosiakkal a 2017/18-as szezonban már harmadik alkalommal találkozunk. A szeptemberi hazai bajnoki győzelmet (26–21) követően, két hete vendégként alulmaradtunk (30–25).