Helycserés támadás – Hevér és Terenyei

Nálunk Hevér Tibort, míg a Gyöngyösnél Terenyei Ákost kötik erős kötelékek a másik város csapatához. Az egri győzelemmel zárult megyei derbi kapcsán kérdeztük őket, hogyan érezték magukat ebben a különleges helyzetben.

Hevér Tibor, az Eger játékosa

Mennyire vagy elégedett a rangadó résztvevői teljesítményével?

Részünkről az első félidő első 20 percével annyira nem, igazából az első félidő végén kezdtünk megnyugodni, ekkor 3 gólos előnyt is sikerült szereznünk. Akkor kezdett összeállni a játékunk és a második félidőben, -ahogy meg is beszéltük az öltözőben – 10-15 perc alatt eldöntöttük a mérkőzést, úgyhogy nyomokban elégedett vagyok. Igazából én többet vártam a Gyöngyöstől, de ők is többet vártak maguktól.

Saját teljesítményed értékelése?

Az első félidei játékommal egyáltalán nem vagyok megelégedve, a védekezésben Bálint le is cserélt 10 perc után, a másodikban már úgy ahogy…

Mi volt a probléma?

Igazából első félidőben az első zicceremet kihagytam, akkor azt gondoltam egy kicsit meg fog torpanni a játékom, de utána már nem is volt helyzetem az első félidőben. Próbáltam a társaknak zárni, vagy büntetőket csinálni. Védekezésben kétszer rosszul váltottam, ezáltal két gólt kaptunk rólam. Érthető is volt, hogy lecseréltek. Véleményem szerint végül a második félidőben kijavítottam ezeket a hibákat mind támadásban, mind védekezésben.

Kiktől kaptad a bemutatásnál a feltűnő ovációt?

Úgy gondolom, hogy azok a fiatal játékosok, akiknek edzést tartok. Ők kint voltak a meccsen szüleikkel együtt. Azt hiszem nekik köszönhetem, de a társaim is nagy tapsot kaptak.

A pályán inspirál a hangos szurkolás?

Igen, igen!! Mindenféleképpen segít. Észrevehetően fejlődik szurkolótáborunk, egyre nagyobb bíztatást kapunk a hazai meccseken. Amikor holtponton vagyunk, próbálnak átlendíteni, ez nagyon sokat segít. Mégha nem is mindig vesszük meccs közben észre, de tudat alatt ez nagy erőt ad.

Következő két meccsre mit jósolsz?

Mindkét mérkőzésen győzelmet várok a csapattól, ez is a cél! Mindkét mérkőzést meg kell nyerni, akkor leszünk elégedettek az egész éves teljesítménnyel.

Terenyei Ákos, Gyöngyösi KK II játékosa

Korábban az Eger csapatának játékosa voltál, milyen érzés volt ezúttal ellenfélként a Körcsarnokban pályára lépni?

Egri születésű vagyok és korábban hosszú éveken át az Eger csapatát erősítettem. Különleges érzés volt ellenfélként pályára lépni abban a csarnokban, ahol azelőtt az Eger győzelméért küzdöttem. Most egy más minőségben léptem be az ajtón, hiszen jelenleg gyöngyösi színekben szerepelek. Persze azért még így is kicsit „hazai pályán” voltam. De nem tagadom libabőrös lettem a bemutatás során, hiszen az egri emlékek még most is élénken élnek bennem. Pont a meccs előtt viccelődtünk Hevér Tibikével arról, hogy az Eger ellen még soha nem léptem pályára a Körcsarnokban.

Hogyan kerültél a gyöngyösi csapathoz?

Miután végeztem az egri főiskolán, Gyöngyös közelében kaptam állást. Mivel a távolság nem tette lehetővé, hogy heti több alkalommal is hazajárjak az edzésekre, így hallgattam Pápa János hívó szavára, és az akkor NBII.-es gyöngyösi csapatba igazoltam. Hála Istennek nem kerültem idegen közegbe, hisz az itteni srácok többségével ifjúsági korunkból már jól ismerjük egymást. Örülök, hogy egy jó, hajtós kis társaságba kerültem és tavaly sikerült kivívnunk az NB1/B-s indulási jogot is.

Kikkel játszottál együtt az egriek közül?

A jelenlegi egri csapat már korántsem az, mint amiben én játszottam. Folyamatosan nyomon követem őket, így képben vagyok a velük kapcsolatos dolgokkal. A mostaniak közül Hevér Tiborral, Fibec Zoltánnal, Drizner Petivel, Szűcs Miklóssal, Guba Tamással, Benei Ákossal, Péter Janival, ill. ifiként Zele Danival és persze Iványi Bálinttal játszottam együtt Egerben. Elmondhatom, hogy velük a mai napig baráti kapcsolatot ápolunk.

A bemutatásnál hatalmas tapsot kaptál a hazai közönségtől, kiktől jött ez a bíztatás?

Nagyon sok barátom és ismerősöm is kint volt a meccsen. Édesapám, Ádám testvérem és a párom is a helyszínen szurkoltak. Ők azért hangosabbak voltak az átlagnál, de azért titkon bízom benne, hogy nem felejtettek el az egri szurkolók sem! Mindenesetre köszönöm nekik a buzdítást, nagyon jól esett!

Szerinted mi volt a Gyöngyös vereségének oka?

Sajnos az NB I-es játékosaink éppen Kecskeméten játszottak, valamint Tóth Emil és Pintér Zoli is sérüléssel bajlódik. A juniorok közül sem tudtunk elhozni magunkkal senkit. Küzdöttünk becsülettel, de a cserék hiánya a mérkőzés végére teljesen felőrölte az energiáinkat. A sportban nincsen „ha”, de szorosabb mérkőzés kerekedhetett volna, amennyiben ezek a tényezők nem sújtanak bennünket. Jó csapat az Eger és gratulálok a győzelmükhöz!