Huszonöt perc alatt eldőlt?

Tóth Edmondot nem nyugtatta meg a nyolcgólos vezetés sem, míg Nigrínyi Tibor a túlzott rohanás következményeit ecsetelte az Eger SBS Eszterházy–B. Braun Gyöngyös (25–22) mérkőzést követő sajtótájékoztatón. Radoslav Antl köszönetét fejezte ki a szurkolóknak, Holló Márk az elpuskázott lehetőségekről beszélt.

Tóth Edmond, az egriek vezetőedzője: – Az első huszonöt percben rendkívül látványos védekezéssel rukkoltunk elő, mögötte kiváló kapusteljesítménnyel. A kontratámadásokból jöttek a gólok is, ezáltal már a találkozó korai szakaszában megnyugtató előnyt szereztünk. Őszintén szólva ezt nem nagyon szeretem, mert a játékosok ilyenkor hajlamosak fejben kicsit kiengedni. Ennek már az első félidő hajrájában is mutatkoztak jelei, és sajnos a szünet után is sok hibát vétettünk. A második félidőben sokszor passzívvá váltunk, nagyon visszafogtuk a játékot, s ezáltal eléggé magunkra hoztuk az ellenfelet. A hajrában már két találatra is felzárkózott a Gyöngyös, de szerencsére mindig akadt olyan játékosunk, aki remek egyéni teljesítménnyel a nehéz helyzetekben gólt szerzett.

Nigrínyi Tibor, a gyöngyösiek vezetőedzője: – Adtunk huszonöt perc előnyt az egrieknek, s ezalatt a vendéglátók nyolcgólos előnyt szereztek. A félidő utolsó perceiben valamelyest sikerült faragni a hátrányból, s akkor felcsillant a remény, hogy akár vissza is jöhetünk még a mérkőzésbe. A szünet után azonban a túlzott rohanásba rengeteg technikai hiba csúszott, s emiatt annyira egyszer sem sikerült felzárkózni, hogy veszélyeztessük az Eger győzelmét. A mérkőzés egészét tekintve reális eredmény született.

Radoslav Antl, az egriek balszélsője: – Jár a gratuláció a Gyöngyösnek, mert végig jól küzdöttek. Köszönjük szépen a szurkolóinknak, hogy ezúttal is ilyen remek hangulatban kézilabdázhattunk. Nagyon jó érzés így pályára lépni. Örülök a győzelemnek, értékes két pont került a nevünk mellé.

Holló Márk, a gyöngyösiek kapusa: – Sajnos az első negyedóra nem úgy sikerült, ahogy azt előzetesen elterveztük. Jelentős hátrányból próbáltunk visszakapaszkodni, több-kevesebb sikerrel. Amikor lehetőségünk lett volna egy-két gólra felzárkózni, akkor a támadásokba rendre hiba csúszott.