Ízelítőt kaptunk az élvonalból

Kilencgólos vereséggel zárta első NB I-es mérkőzését az Eger SBS férfi kézilabda-csapata. Szabó Péterék Orosházán ugyan pontot nem szereztek, de értékes tapasztalatokat annál inkább.

– A nemzetközi porondon is edződött együttessel szemben, amely remek légiósok egész sorát vonultatja fel, igyekeztünk tartani a lépést – osztotta meg tapasztalatait Rosta István, az egriek edzője. – Az első NB I-es mérkőzés minden nehézségével meg kellett küzdenünk, a bőrünkön tapasztaltuk az osztályváltás valamennyi velejáróját. A látottak alapján talán lehetett volna szorosabb is az eredmény, a különbséget kissé túlzottnak tartom. Kiscsapat vagyunk, dolgozunk tovább a bravúrpontokért. Nem lesz könnyű megtörni benünket!

Vladan Jordovics, az orosháziak trénere amellett, hogy sajátjai teljesítményét dicsérte, az ellenfélről is elismerőn szólt: – Minden tiszteletet megérdemel az Eger, remek képességű játékosok alkotják a csapatot, kiváló edzővel a kispadon – vélekedett a szerb szakember. – Nehéz meccsre számítottam, ami végül beigazolódott. A győzelmünket annak köszönhetjük, hogy a fontos szituációkat jól oldottuk meg. A végeredmény nem hű képe a látottaknak.
Beragadt a rajtnál az újonc (3:0), de a 12. percre Halász Máté és Dobó Zsolt két góljával sikerült egyenlíteni (3:3). Hat perccel később ismét lépéselőnybe került a házigazda (9:5), s innetől kezdve a szünetig állandósult a 2-3 gólos különbség. Vendégek sok esetben pontatlannak bizonyultak, próbálkozásaikat zömében hatástalanította a hazai védelem.
A második játékrész elején ismét a hazaiak kerültek fölénybe, s a behátráló védőfallal szemben átlövésgólokkal növelték előnyüket. A 47. percben már tízgólos (25:15) különbséget mutatott az eredményjelző, a hajrában már csak az volt a kérdés, hogy sikerül-e elkerülni a kétszámjegyű vereséget Bajorhegyi Ádáméknak. Az Eger SBS ezúttal könnyűnek találtatott, de gyorsan lesz lehetőség a javításra, hiszen a megyeszékhelyiek szerdán már a Balatonfüred ellen, hazai pályán folytatják szereplésüket.
Az 1. forduló mérkőzésén:
Orosházi FKSE-Linamar-Eger SBS 28:19 (14:11)
Orosháza, 400 néző. V.: Bíró Á., Kiss O.
Orosháza: Herjeczki – Komporály 2, Németh G. 1, BUDAY 8 (4), Mazics 3, CEMAS 4, Németh L. 2. Cs: MIKLÓS (kapus), Berta, Smojver, Stranigg 2, Suhonjics 2, Knezsevics 2, Macovchin 2, Varsandán Á., Pásztor M. Edző: Vladan Jordovics.
Eger: KOVÁCS J. – VANCSICS 1, Kocsis Cs., Bajorhegyi, DOBÓ ZS. 4, Halász M. 1, IVÁNCSIK Á. 3. Cs: Radulescu (kapus), Padla 1 (1), Dimitrovszki 1, Takács B. 4 (2), Szabó P. 3, Kiss G. 1, Lezák, Menyhárt. Edző: Rosta István.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3:2, 12. p.: 5:5, 18. p.: 9:5, 24. p.: 12:8, 36. p.: 18:13, 42. p.: 22:15, 48. p.: 25:15, 54. p .: 25:18.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/3.
További eredmények: Balatonfüred-Mezőkövesd 33:18 (16:8), Tatabánya-PLER Budapest 32:22 (18:9), Cegléd-Komló 26:23 (14:13), Balmazújváros-Vác 28:30 (15:14), Csurgó-B. Braun Gyöngyös 28:27 (13:12). Szabadnapos: Szeged.
Következik: Eger SBS-Balatonfüredi KC, szeptember 2., szerda, 18.00.