Kovács bravúrja pontot ért

Bajnokként utazott Békésre az SBS Eger-Eszterházy SzSE férfi kézilabda-csapata, amely izgalmas végjáték után döntetlen eredménnyel zárt.

A férfi NB I/B Keleti csoportja 24. fordulójának mérkőzésén:
Békési FKC–SBS Eger Eszterházy SZSE 24:24 (12:10)
Békés, 200 néző. V.: Medve R., Nagy L.
Eger: KOVÁCS J. – Vancsics 4, Padla 1, Halász M. 4 (3), KOCSIS Cs. 5, Dobó Zs. 2, SZŰCS B. 5. Cs.: Repóth (kapus), Kiss G., Szilágyi 2, Lezák, Menyhárt 1. Edző: Rosta István.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2:3, 12. p.: 5:3, 18. p.: 9:5, 24. p.: 10:7, 36. p.: 14:13, 42. p.: 14:15, 48. p.: 18:19, 54. p.: 22:22.
Kiállítások: 12, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3.
Végig kiegyenlített, fordulatos mérkőzésen, Kovács János az utolsó percben hétméterest hárított, ennek köszönhetően sikerült pontot menteni a bajnokcsapatnak.
Rosta István: – Pontszerzés a békési katlanban. Nem volt egyszerű a múlt heti eufória után, de számos tapasztalattal szolgált a mérkőzés. Hosszú utazás után, jó hangulatú meccset játszottunk.
Következik: SBS Eger-Eszterházy SzSE–Balassagyarmati Kábel SE, május 10., vasárnap, 17.00.