Küzdeni tudásból jeles

Hatalmas erőket mozgósítva, az utolsó másodpercekig nyílt küzdelemben maradt alul az Eger SBS Eszterházy a vendég Komlóval szemben. Inal Aflitulint már a 3. percben elveszítettük, ami új fordulatot adott az összecsapásnak. Küzdöttünk, harcoltunk, de a végét jobban bírták a baranyaiak.

Dobó Zsolt és Füzi Dániel sérülés miatt át sem öltözhetett, míg Inal Aflitulin alig két percet töltött a pályán, amikor a játékvezetők egy vélt ütés miatt azonnali piros lappal küldték a lelátóra irányító játékosunkat. Az eset érezhetően felpaprikázta a publikumot és a csapatokat egyaránt, a nem várt történések pedig új fordulatot adtak a találkozónak. Szikrázó csata kezdett kibontakozni, miközben a folytatásban is számos játékvezetői ítélet váltott ki felháborodást, mindkét oldalon riadalmat okozva. Az első negyedórában a komlóiaknál volt a vezetés, majd az egriek kerültek lépéselőnybe, de két gólnál nagyobb különbség egyszer sem mutatkozott. Az utolsó tíz percbe lépve sikerült ismét előnyt szerezni a baranyaiaknak (20–21), de még öt másodperccel a vége előtt is döntetlenre álltak a felek. Srecko Jerkovic hetedik találatára már nem maradt idő válaszolni, így ezúttal a komlóiak örülhettek a bajnoki pontoknak.
A férfi NB I 20. fordulójában:
EGER SBS ESZTERHÁZY–SPORT36 KOMLÓ 25–26 (14–13)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Bacs J., Bóna Sz.
EGER: Stochl – TAKÁCS 5 (3), RADOJEVICS 3, BAJORHEGYI, KISS G., PETRO 2, Antl 3. Csere: Repóth (kapus), Lezák 4, Aflitulin 1, SZABÓ P. 6, Szepesi I. 1
Edző: Tóth Edmond
KOMLÓ: Granic – Gebhardt 1, OBRADOVIC 8, Szunajko 3, Grünfelder 1, JERKOVIC 7, MARKOVICS 6 (3). Csere: Selymes (kapus), Balázs S., Huesmann, Hoffmann, Kovács M., KATZIRZ, Wéber, Szkokán. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 4–5, 18. p.: 9–8, 24. p.: 11–10, 36. p.: 16–15, 42. p.: 17–16, 48. p.: 19–19, 54. p.: 21–22.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.