A legvégén buktunk el

Egészen az utolsó percig az Eger SBS Eszterházy együttesének állt a zászló Vácott a férfi NB I 16. fordulójának mérkőzésén. A kiesés elöl menekülő házigazda egyetlen egyszer vezetett, a legvégén. A mieink sorozatban hét sikerrel vett tétmérkőzést követően szenvedtek ismét vereséget.

A találkozó elején a mieink ragadták magukhoz a kezdeményezést, a 6. percben már 4–1-es egri vezetés állt az eredményjelzőn. A bennmaradásért élet-halál harcot vívó váciak azonban hamar felzárkóztak (10. perc: 5–5), de a vendégek újra és újra lépéselőnybe kerültek. A legnagyobb különbség a 41. percben mutatkozott, amikor 21–17-nél négygólos hátrányba kerültek a házigazdák. Holpert Józseféknek azonban innen is sikerült felzárkózni, s kilenc perccel a találkozó vége előtt ismét döntetlenre álltak (24–24) a felek. A hajrában Marko Davidovics kétszer is gólt érően villant, s egy perccel a találkozó előtt saját maga hatodik találatával, a mérkőzésen először vezetéshez juttatta a Vácott. Az utolsó egri támadást lépéshibát jelezve hiúsította meg a játékvezetői páros, majd az utolsó szűk fél percre „lenyelték” a labdát a váciak.
Az Eger SBS Eszterházy sorozatban hét sikerrel vett tétmérkőzést követően szenvedett vereséget, 2018-ban először. Andrej Petróék a tabella hatodik helyéről várják a jövő pénteki FTC elleni újabb megmérettetést.
A férfi NB 16. fordulójában:
VÁCI KSE–EGER SBS ESZTERHÁZY 27–26 (13–13)
Vác, 350 néző. V.: Bacs, Bóna.
VÁC: Rózsavölgyi – Ménfői, Török 2, SAKIC 3, Koller 2, Törteli 1, Holpert 6 (3). Csere: Ulicsinyi (kapus), DAVIDOVICS 6, Kecskeméti 1, Grbavac 2, Tyiskov 1, Baláz 3. Edző: Skaliczki László.
EGER: STOCHL – Lezák 2, Radojevics 4, Aflitulin 6 (2), Petro 4, Dobó Zs. 1, ANTL 6 (2). Csere: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Szepesi, Takács 1, Vaskó, Füzi, Szabó P. 2. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4, 12. p.: 6–7, 18. p.: 8–9, 24. p.: 10–12, 36. p.: 16–17, 42. p.: 18–22, 48. p.: 23–24, 54. p.: 25–25.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 6/4.