A negyeddöntő jelentette a végállomást

Hatalmas küzdelemben maradt alul az Eger SBS Eszterházy a Ferencvárossal szemben a Ligakupa negyeddöntőjének második mérkőzésén. A megyeszékhelyiek mindössze kilenc mezőnyjátékossal, az utolsó erőtartalékokat is mozgósítva veszítették el a párharcot.

A Ligakupa 2017/18-as kiírásában mérkőzésenként mindössze két légiós nevezhető, Tóth Edmond vezetőedző pedig ezúttal a Richard Stochl, Andrej Petro páros mellett tette le a voksát. A kézközépcsont-törést szenvedett Füzi Dániel továbbra is harcképtelen, így mindössze kilenc felnőtt korú játékos várt bevetésre. Hetvenkét órával a Veszprém elleni magas hőfokú mérkőzést követően az újabb feladatot az jelentette, hogy ledolgozzuk a Ferencváros vendégeként elkönyvelt egygólos hátrányt.
Az első játékrészben többször is előfordult, hogy már hárommal is vezetett a Fradi, de a mieink egy pillanatra sem adták fel. Az 5. percben elkönyvelt 2–2-es állást követően a 39. percben mutatott ismét döntetlent (17–17) az eredményjelző. Az 50. percben már továbbjutásra álltunk (21–20), de előnyünket nem sikerült megtartani, sőt az utolsó percekben ismét a vendégek kerültek fölénybe. A hajrában 22–21-es állást követően 5–1-es szériával végleg bebiztosította továbbjutását a fővárosi gárda.
A Ligakupa negyeddöntőjének 2. mérkőzésén:

Eger SBS Eszterházy–Ferencvárosi TC 24–26 (13–15)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 600 néző. V.: Bócz, Wiedemann.
Eger: Stochl – Lezák 2, Dobó Zs. 5, Takács 4 (2), PETRO 7, Szabó P. 1, Szepesi I. 2. Csere: Repóth (kapus), Bajorhegyi 1, Kiss G., Vaskó 2. Edző: Tóth Edmond.
FTC: Zernovic – Andjelics 1, Oláh T. 2, Kocsi, Benmiloud 2, BALI R. 5, PÁLOS 6 (3). Csere: BUJDOSÓ 7 (2), Pál G. 2, Nagy M., Rédai 1, Bakos Gy. Edző: Horváth Attila.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 4–6, 18. p.: 6–9, 24. p.: 10–11, 36. p.: 15–17, 42. p.: 17–18, 48. p.: 20–20, 54. p.: 22–23.
Kiállítások: 2, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5.
Továbbjutott: az FTC kettős győzelemmel, 51–48-as összesítéssel.