Negyedik hely a König Kupán

Az SBS Eger Eszterházy csapata is részt vett a II. König Kupa elnevezésű nemzetközi kézilabda tornán, Balmazújvárosban.Az egriek a torna második napján került programba, amikor is egy napon belül két első osztályú csapattal is mérkőzést játszottak. Először a románia H.C. Turda csapata ellen léptek pályára a mienk magabiztos győzelmet aratva, majd a nap végén a tavalyi bajnokságban rivális Balmazújvárossal mérték össze erejüket, alulmaradva a házigazdákkal szemben. A két mérkőzés tükrében Rosta István tanítványai a torna harmadik, egyben záró napján a bronzmérkőzést játszhatták a Mezőkövesdi KC csapatával, akikkel szemben a huszonnégy órán belül harmadik mérkőzését játszó egriek nem tudtak felülkerekedni. Az SBS Eger Eszterházy csapata a torna negyedik helyezését szerezte meg.

1. mérkőzés 2014. augusztus 15. 12:00

H.C. Turda – SBS Eger Eszterházy 23-27 (11-14)

Kovács, Vancsics 6, Padla 5, Szabó 5 (1), Halász 1, Kocsis 6, Menyhárt 3
Csere: Repóth, Dobó, Lezák, Kiss, Tóth, Szilágyi 1, Zelei, Éliás

Az eredmény alakulása: 6. perc: 0:1, 12. p.: 2:4, 18. p.: 5:7, 24. p.: 9:11, 36. p.: 13:15, 42. p.: 16:19, 48. p.: 18:22, 54. p.: 21:24

Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1
Kiállítások: 6, ill. 10 perc

Rosta István, az SBS Eger Eszterházy vezetőedzője: – Az első mérkőzésen a Torda ellen, egy romániai csapat ellen játszottunk, ami magas, erős játékosokból áll. Azt gondolom, hogy kézilabda játékban múltuk őket felül. Nagyon tetszett a játékosok hozzáállása, taktikai fegyelme és nyilvánvalóan a küzdeni akarása. Egyértelmű csapatteljesítményről beszélhetünk. A védekezésünk nagyon feszes volt. Ez úgy látszik tendencia, bár nem akarom elkiabálni. Ez már a harmadik olyan komoly meccs, amikor ilyen kevés gólt kapunk. Nagyon jó volt az összhang a védelem és kapusok között is. Elől pedig azt gondolom, hogy az eddigi legtudatosabb játékot játszottuk a mérkőzés alatt.

2. mérkőzés 2014. augusztus 15. 19:00

König-Trade Balmazújvárosi KK – SBS Eger Eszterházy 22-15 (15-10)

Kovács, Vancsics, Padla 5, Szabó 2 (2), Halász 2 (1), Kocsis 1, Menyhárt 1
Csere: Repóth, Dobó 1, Lezák 1, Kiss, Tóth, Szilágyi 2, Zelei, Éliás

Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Kiállítások: 6, ill. 12 perc

Rosta István, az SBS Eger Eszterházy vezetőedzője: – Nagyon örülök ennek a második mérkőzésnek, még akkor is, ha nyilván hét óra alatt két NB I-es szintű meccs sok. A körülményeket modellezve ez tökéletes volt, hiszen nagyon jó hangulat volt a balmazújvárosi csarnokban. Azt gondolom, hogy ezzel erős keretű Balmazújvárossal szemben nem sok csapat fog nyerni ebben a csarnokban, ilyen körülmények között. A védekezésünkkel megint elégedett voltam. A huszonkét kapott gól önmagáért beszél. Viszont a támadójáték, ugyanúgy, mint egy hete Cegléd ellen, óriási változásokon ment keresztül az előző meccshez képet. Ezeket a hibákat kell kijavítani. De szerintem az egyik leghasznosabb felkészülési napunk volt, ez a nagyon zsúfolt, fizikálisan és mentálisan is nagyon komolyan igénybe vevő nap.

3. mérkőzés 2014. augusztus 16. 11:00

Mezőkövesdi KC – SBS Eger Eszterházy 29-23 (17-10)