Főtámogatónk: szerencsejatek

Nem borult a papírforma

0 Hozzászólás

Emelt fővel búcsúzott a Magyar Kupa 2017/18-as küzdelmeitől az Eger SBS Eszterházy. Az Ózd és Vác kiejtését követően, a tavalyi bronzérmes Grundfos Tatabánya KC már túl nagy falatnak bizonyult a mieink számára.

Ötgólos vereséggel tett pontot a 2017/18-as Magyar Kupa küzdelmek végére a megyeszékhelyi gárda. A számos nemzet válogatott játékosát felvonultató Tatabánya már a mérkőzés korai szakaszában lépéselőnyre tett szert (6. perc: 0–4), s előnyét végig magabiztosan őrizte. A mieinknek ugyan többször is sikerült felzárkózni egy-két gólra, de az egyenlítésre hiába vártunk. A 51. percben 20–22-es állásnál úgy tűnt, a végjáték akár még komoly izgalmakat is hozhat, Szőllősi Szabolcs azonban három egyéni villanással végleg szertefoszlatta az egriek továbbjutási álmait.
A férfi Magyar Kupa 4. fordulójában:
Eger SBS Eszterházy–Grundfos Tatabánya KC 22–27 (10–14)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 500 néző. V.: Nagy F., Túróczy J.
Eger: REPÓTH – Lezák 2, RADOJEVICS 6, BAJORHEGYI, KISS G., Petro 1, Antl 2 (1). Csere: AFLITULIN 2, Szabó P. 2, Vaskó, Szepesi I. 4 (2), Dobó Zs. 3, Takács. Edző: Tóth Edmond.
Tatabánya: SZÉKELY – Pásztor 2, VRANKOVICS 6, Szöllősi B. 3, Vranjes, Bozovics 2, VUJOVICS 7 (4). Csere: Iancu (kapus), Sipos, ILYÉS, SZÖLLŐSI SZ. 5, JUHÁSZ Á. 2, Dénes, Rosta M., Harsányi. Edző: Matics Vladan.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–4, 12. p.: 4–7, 18. p.: 6–8, 24. p.: 10–12, 36. p.: 12–17, 42. p.: 15–20, 48. p.: 18–22, 54. p.: 21–24.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4.
A legjobb hat között szereplő csapatok: Tatabánya, Balatonfüred, Csurgó, Balmazújváros, Veszprém, Szeged.