Örüljünk a két pontnak!

A múlt hétvégi hajdúböszörményi mérkőzést követően a csapat vezetőedzőjét, Iványi Bálintot kérdeztük a mérkőzés tapasztalatairól.

A csapat 19-21 arányban diadalmaskodott a Hajdúböszörmény ellen, de mi történt az első félidőben?

Különböző okok miatt erősen felforgatott kezdővel kellett felállnunk. Ehhez hozzájárulnak a sérülések és egyéb okok is. Nehezen találtuk a mérkőzés ritmusát, őrültek módjára rohantunk, ész nélkül próbáltunk mindent megvalósítani. 10-7-es hátránnyal fordultunk, de szerencsére a második félidőre lenyugodott a csapat és Repóth Dani beállásával a kapusteljesítmény is jelentősen feljavult A nyitott védekezés ellen megtaláltuk az ellenszert, többször találtuk meg a beállóst, tudtunk indulásból gólt lőni.

21 gólt sikerült lőni, ismét. Mumus ez a 21-es szám?

Ez a 21 gól a mi fétisünk! De a viccet félre téve sajnos azt jelzi, hogy támadásban komoly gondjaink vannak. Ugyanakkor mutatja azt is, hogy a védekezésünk rendben van, hiszen ilyen kevés lőtt góllal is tudunk mérkőzéseket nyerni.

A védekezés Böszörményben is jól működött.

Nagyon örülünk Terenyei Ákos hazaigazolásának, hiszen két edzéssel a háta mögött is nagyon sokat tett hozzá a védekezéshez. Az ő személyisége is kellett, de a rutinja, képességei is. Létszámban kezdtünk elfogyni, Kiss Gergő a végén már mozogni is alig bírt. De azt gondolom, hogy most csapatként is előreléptünk.

Miből lehet építkezni az utolsó meccsre, hazai pályán Lajosmizse ellen?

A stabil védekezés előremutató, de vannak komoly hiányosságaink. Jelen helyzetünkben örüljünk a megszerzett két pontnak. Még egy hétig valahogy összeszorított foggal küzdenünk és edzenünk kell, hiszen Lajosmizse ellen is kötelező otthon a két pont és aztán megpróbáljuk újra felépíteni magunkat téli szünetben.

Eger, 2012. november 26., cikkfotó: Lénárt Márton, slidefotó: handballeger.hu