Prokaj remekelt a Csaba ellen

Két győzelemmel és három vereséggel, a tizenegyedik helyen zárt a Debrecenben rendezett 10. Főnix-kupa utánpótlás tornán az Eger SBS Eszterházy U14-es korosztályú együttese. Mindkét nem képviseletében négy-négy korosztályban versengtek csapatok, a mieink tizenhat csapatos mezőnyben vették fel a küzdelmet.

A csoportmérkőzéseken:
Eger SBS Eszterházy–Balmazújvárosi KK II 14–15
A góldobók: Prokaj Dániel, Nagy Zsolt Ádám, Prokaj Ádám 3–3, Kakuk Roland, Bujdos Áron 2–2, Zbiskó Ádám 1.
Nehezen lendült játékba az Eger, akadozott a támadójáték, sok esetben az utolsó passzokba csúszott hiba. A második félidőben feljavultak a befejezések, és ennek köszönhetően elkezdték a felzárkózást a mieink. A hátrányt azonban nem sikerült teljesen ledogozni, a Balmazújváros egy gólt megőrzött az előnyéből.

Eger SBS Eszterházy–Békéscsaba 22–15
A góldobók: Prokaj Dániel 13, Nagy Zsolt Ádám 3, Prokaj Ádám 2, Cseh Patrik, Kakuk Roland, Németh Dávid, Zbiskó Ádám 1–1.
Ezen a mérkőzésen megmutatták a fiúk, hogy milyen a jó kezdés. Remekül összeállt a védekezés, amelyhez támadásban extra lövőteljesítmény párosult. A mieink végig uralva a találkozót, magabiztos győzelmet arattak.

Eger SBS Eszterházy–Kézilabda Utánpótlás PLER 10–24
A góldobók: Prokaj Dániel, Nagy Zsolt Ádám, Prokaj Ádám, Nagy Máté 2–2, Cseh Patrik, Bujdos Áron 1–1.
Támadásban és védekezésben is elmaradt a teljesítményünk az előző mérkőzéshez képest. A PLER rohanós kézilabdájával szemben tehetetlennek bizonyultunk. A rengeteg eladott labdát az ellenfél kegyetlenül kihasználta.

Csoportjában a harmadik helyen zárt a megyeszékhelyi gárda, így a helyosztókon a 9–12. helyért léphetett pályára.

A 9–12. helyért:
Eger SBS Eszterházy–Balmazújvárosi KK I 12–25
A góldobók: Csathó Máté, Prokaj Dániel 4–4, Kakuk Roland 2, Nagy Zsolt Ádám, Prokaj Ádám 1–1.
Az első félidőben teljesen leblokkoltunk. Dekoncentráltak voltunk, ami fakadhat a negyedik mérkőzés okozta fáradtságból, valamit a kora reggeli kezdésből is. Hiányzott a koncentráció, a tudatosság. Sok volt az egyéni hiba.

A 11–12. helyért:
Eger SBS Eszterházy–Palóc Pumák 21–18
A góldobók: Prokaj Dániel 6, Bujdos Áron 4, Prokaj Ádám 3, Kakuk Roland, Nagy Zsolt Ádám, Németh Dávid 2–2, Bajzát Máté, Zbiskó Ádám 1–1.
A két súlyos vereség után elbeszélgetett a srácokkal, a szakvezetés. Az edzők kérték, hogy a játékosok próbálják meg jó teljesítménnyel lezárni a tornát. Látni akarták az akaratot, hogy a fiúk küzdenek, és soha nem adják fel. Remek mérkőzést játszottunk a Balassagyarmattal, végig szoros csatában nyertünk.

Lezák Áron, a csapat vezetőedzője: – Segítőmmel, Benei Ákossal egyetértettünk abban, hogy nagyon magas színvonalú tornán vehettünk részt. A kiemelt U14-es gyermekbajnokság több felsőházas csapata is tagja volt a mezőnynek. Bár a 11. helyen végeztünk, ha az első mérkőzést győzelemmel zárjuk, akár az ötödik helyért is játszhattunk volna. Örülünk, hogy három nap alatt öt mérkőzést játszhattunk, hiszen több olyan variációt gyakorolhattunk amit az U14-es kiemelt bajnokságban alkalmazhatunk. Köszönjük az egyesületnek, hogy lehetőséget biztosított a tornán való részvételre!