Remek Eger Orosházán

Felszabadult játékkal, magabiztos győzelmet aratott az Eger SBS Eszterházy Orosházán. A mieink a színes támadójáték mellett ismét olyan védekezéssel és Richard Stochl révén olyan kapusteljesítménnyel rukkoltak elő, amely a magyar mezőny nagy részének alaposan feladja a leckét. Szerdán már a Gyöngyös érkezik a Kemény Ferenc Sportcsarnokba.

Vaskó Péter találatának köszönhetően egri góllal indult a találkozó, amelyre a hazaiak szélsője, Gyene Norbert hétméteresből válaszolt. A folytatásban ismét a vendégek szereztek vezetést, az előnyük pedig egyre csak nőtt. Előbb 1–3, majd 3–8, a 24. percben pedig már 5–11-es állás szerepelt az eredményjelzőn. A félidő zárása előtt ugyan sikerült faragni hátrányából a házigazdáknak, de így is megnyugtató előnnyel vonulhattak pihenőre Szabó Péterék.
A második játékrészben sem változott jelentősen a játék képe. Az orosháziak minden erőfeszítésük ellenére sem tudtak két gólnál közelebb férkőzni a vendégekhez. Az egriek sikeréhez ezúttal is kellő alapot szolgáltatott a kiváló védekezés, illetve a hetek óta ihletett formában védő Richard Stochl parádés teljesítménye. A színes támadójátékból szinte valamennyien kivették a részüket, így a játék minden elemében sikerült a viharsarkiak fölé nőni.
A férfi NB I 14. fordulójának mérkőzésén:
Orosházi FKSE–Eger SBS Eszterházy 25–28 (9–12)
Orosháza, 350 néző. V.: Hargitai, Markó.
Orosháza: Szabó L. – PÁSZTOR M. 7, Ferenczi 1, Knezevics 1, Markoszki 3, Milas 2, Németh L. 2. Csere: Herjeczki (kapus), Stranigg 1, Gyene 4 (4), Srsen 1, Németh G. 3, Z. Radojevics, Antal. Edző: Buday Dániel.
Eger: STOCHL 2 – Vaskó 2, I. Radojevics 4 (1), Bajorhegyi, Kiss G., PETRO 5, Takács B. 2 (1). Csere: Repóth (kapus), Szepesi 1, SZABÓ P. 4, Dobó 1, Lezák 2, ANTL 3 (1), Aflitulin 2, Füzi. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2, 12. p.: 3–5, 18. p.: 3–9, 24. p.: 5–12, 36. p.: 11–16, 42. p.: 14–19, 48. p.: 18–24, 54. p.: 21–26.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.