Rosszkor jött a szünet Nádudvaron

Junior csapatunk számára is elkezdődtek a bajnoki küzdelmek a férfi NB II Északkeleti csoportjában. Az ifjúságiak a Budakalászt fogadták, a serdülők Nyíregyházán jártak. Soron következő utánpótlás összeállításunkban öt korosztály eredményeiről számolunk be.

A férfi NB II Északkeleti csoportja 12. fordulójában:
Nádudvari ASK–Eger SBS Eszterházy U23 33–29 (15–15)
Nádudvar, 100 néző. V.: Major G., Székely Z.
Eger: Mátrai – Kovács Á., Szécsi 3, Tóth R. 5 (1), Péter A. 3, Nagy B. 2, Menyhárt 11 (1). Csere: Petróczi-Kis (kapus), Bartók L. 1, Ács 2, Bónis, Dezső 2. Edző: Váczi Sándor.
Kiállítások: 10, ill 0 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2.
Váczi Sándor: – Rosszkor jött a szünet, az első félidőben remek ritmusban kéziladáztunk. A második játékrészben már hullámzott a játék, a csak a végére lett nagyobb a különbség.

***

NB I, ifjúságiak
A 16. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–CYEB Budakalász 18–24 (10–9)
A góldobók: Péter Attila 6, Gulyás Gábor 5, Vörösváczki Tibor 4, Bartók Levente 2, Tóth Rajmond 1.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2.
Padla József edző: – Új összeállításban szerepeltettem a csapatot, igyekeztem irányító poszton több játékost is kipróbálni. Nem is lett volna ezzel baj, ha a gólszerzési lehetőségeket kihasználjuk. Védekezésben pedig hiányzott a kellő keménység. Tapasztalat, hogy az edzésmunka során nagyobb figyelmet kell arra szentelni, hogy minél több egyéni jó megoldásra késztessem a játékosokat, mert hiába játsszuk le jól az alapjátékok után azt látom, hogy elakadunk.
Következik: Eger SBS Eszterházy–Ceglédi KKSE, február 25., szombat, 15.00.

***

Kiemelt Serdülő Bajnokság, Kelet
A 18. forduló mérkőzésén:
Nyíregyházi SN–Eger SBS Eszterházy 23–26 (15–14)
A góldobók: Tóth Rajmond 10, Bettembuk Bence, Kelemen Balázs, Péter Dominik 4–4, Vörösváczki Tibor 3, Szepesi Noel 1.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.
Padla József edző: – Egyik legnehezebb idegenbeli mérkőzésen vagyunk túl. Küzdelmes, de nagy iramú első félidőt, teljesen rapszodikus második követett. Már három góllal vezetett az ellenfél, amikor óriási fordulat állt be a mérkőzésbe. Tíz perc alatt egy 9–1-es szériát produkáltunk, teljesen megváltoztatva a mérkőzést. Büszke vagyok a fiúkra, mert jól összefogtak és nagyot küzdve, sok labdát szerezve, újra kiváló kapus teljesítménnyel tudtuk hozni a közvetlen üldöző elleni mérkőzést. A védekezés intenzitásával voltam többször elégedetlen, illetve a fegyelmezetlen egyéni megoldásokat kell csökkenteni.
Következik: Debreceni SC-SI–Eger SBS Eszterházy, február 22., szerda, 17.30.

***

U14-es gyermekbajnokság, II. osztály, Sterbinszky Amália régió, Balassagyarmat, Városi Sportcsarnok
A 13. forduló mérkőzése:
Eger SBS Eszterházy–Palóc Pumák II 18–16 (7–9)
A góldobók: Lukács Balázs 6, Juhász Patrik Valentin 4, Veréb Gergő 3, Bajzát Zsombor 2, Lukács Bence László, Csák Máté, Szele Kristóf 1–1.
A 12. forduló mérkőzése:
Pásztói KC–Eger SBS Eszterházy 20–36 (8–18)
A góldobók: Lukács Balázs 9, Bajzát Zsombor 6, Veréb Gergő, Lukács Bence László, Juhász Patrik Valentin 4–4, Barna Krisztofer Dominik, Csák Máté 3–3, Bóta Olivár 2, Tóth Zotlán 1.
A következő tornát március 12-én Pásztón rendezik.

***

U12-es gyermekbajnokság, Sterbinszky Amália régió, Felső ág, Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok
A 2. forduló mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy II–Egri VSI 23–9 (9–3)
A góldobók: Juhász Patrik Valentin, Lukács Balázs 6–6, Bölkény Krisztofer Martin 3, Pető Botond, Cseke Kristóf Márk, Ardelán Félix 2–2, Gondos István, Kocsmár Balázs 1–1.
Az 1. forduló mérkőzésén:
Salgótarjáni Strandépítők–Eger SBS Eszterházy II 28–20 (15–10)
A góldobók: Lukács Balázs 7, Cseke Kristóf Márk 5, Juhász Patrik Valentin 3, Ipacs Domink 2, Bajzát Zsombor, Bata Bence Botond, Gulyás Gergely István 1–1.
A következő fordulót március 5-én, Gyöngyösön rendezik.