Sima győzelem

A férfi kézilabda NB I/B keleti-csoport, 20. fordulójának mérkőzésén a Hajdúnánás csapata vendégeskedett az egri körcsarnokban. A SBS Eger Eszterházy fölényes, 23 gólos győzelmet aratott a vasárnapi találkozón.

SBS Eger Eszterházy – Hajdúnánás-Robzol 2000 KSE 41:18 (19:7)
Eger, körcsarnok, 200 néző. V.: Horváth Z., Simó A.

Eger: Kőrizs – Lezák 2, Pánczél 4, Kiss G. 1, Kocsis Cs. 2, Pálos 3, Szabó P. 7 (4). Cs.: Repóth (kapus), Szabó T. 3, Szilágyi D. 3, Szűcs B. 3, Padla 5, Zalai 3, Menyhárt 1, Nyeste 2, Terenyei Ákos 2.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3:1, 12. p.: 7:3, 18. p.: 11:5, 24. p.: 15:6, 36. p.: 24:8, 42. p.: 28:11, 48. p.: 31:14, 54. p.: 34:16.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/1.

Ahogy az előre várható volt, eléggé egyoldalú mérkőzést láthattak azok, akik vasárnap kilátogattak a Kemény Ferenc Sportcsarnokba, ahol a tabella első és tizenkettedik helyezettje ütközött meg egymással. Már a találkozó első perceitől uralta a pályát Csík János alakulata. A két csapat közötti technikai és fizikális különbség végig érezhető volt, az egriek könnyen tudták érvényesíteni az akaratukat a kissé önbizalom hiányosan játszó hajdúságiakkal szemben. Könnyed, gyors játékkal már az első félidő végére 12 gólos előnyre tettek szert az házigazdák.

A második félidő sem tartogatott meglepetést, a mienk továbbra is jeleskedtek mind a védekezésben, mind a támadásban. Az összes hazai mezőnyjátékos gólt tudott szerezni. A találkozó végül hatalmas különbséggel, 41:18-as végeredménnyel zárult.

A bajnokság állását tekintve nem történt változás a hétvégén. Az SBS Eger Eszterházy továbbra is pontelőnnyel, az első helyen áll a tabellán.