Tizenöt perc jó játék is elég volt a továbbjutáshoz

tippmix_CMYKA Magyar Kupa legjobb 16 csapata között folytathatja az Eger SBS Eszterházy, miután a kupaküzdelmek második fordulójában magabiztos győzelmet aratott a másodosztályú Ózdi KC vendégeként.

Kiegyenlített első félidőt követően, a szünet után nagyobb fordulatszámba kapcsolt a megyeszékhelyi férficsapat. Bő tíz perc alatt meglépett ellenfelétől az Eger, ez az időszak pedig meghatározta a találkozó további alakulását. Az NB I/B Keleti csoportjában jelenlegi tizedik helyezett borsodi gárda ugyan minden megpróbált a felzárkózás érdekében, de Kiss Gergőékkel szemben komoly ellenállásba ütköztek.
A férfi Magyar Kupa 2. fordulójának mérkőzése:
ÓAM-Ózdi KC–Eger SBS Eszterházy 22–27 (13–12)
Ózd, 450 néző. V.: Barna V., Kovács B.
Eger: STOCHL – Lezák 3, RADOJEVICS 5, Aflitulin, Petro 3, Dobó Zs. 3, ANTL 5. Csere: Repóth, Nagy D. (kapusok), KISS G., Szepesi 2, Vaskó 1, Bajorhegyi 1, TAKÁCS 3, Füzi 1. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2, 12. p.: 4–4, 18. p.: 8–7, 24. p.: 10–9, 36. p.: 14–17, 42. p.: 16–21, 48. p.: 18–23, 54. p.: 19–25.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.
Tóth Edmond: – Nehézkesen indult a mérkőzés, a szünetre még egygólos hátránnyal vonultunk. A fordulás után azonban nagy becsvággyal, igazi csapatként működve olyan negyedórát produkáltunk, amivel el is döntöttük a továbbjutást. Büszke vagyok a fiúkra, ismét nagy tartásról tettek tanubizonyságot.