Itt a negyedik!

Eger ismét megmutatta erejét! A szezon harmadik hazai mérkőzésén is csordultig megtelt a Kemény Ferenc Sportcsarnok lelátója. Radoslav Antlék fantasztikus szurkolói buzdítás közepette aratták sorozatban negyedik bajnoki győzelmüket.

Negyedóra múltán talált rá saját játékára a házigazda. A kezdeti bizonytalanságokat levetkőzve 2–4-es állásról bő tíz perc alatt 7–4-re, majd 9–5-re módosult az eredményt. Eközben a játékvezetői páros bőkezűen osztogatta a két perceket, az első játékrészben összesen tíz alkalommal fegyelmezték a kézilabdázókat. Az egri védelem azonban minden körülmények között remekül állt a lábán, a kapura tartó labdákat pedig sok esetben Richard Stochl hatástalanította. A szünetre kétgólos előnnyel vonulhattak a mieink.
Hasonlóan az elsőhöz, a második játékrész elején is némi vendég fölény mutatkozott. A fővárosi zöld-fehérek mindent egy lapra téve igyekeztek felzárkózni, de bő tíz perc elteltével minden puskaporukat ellőtték. Történt ugyanis, hogy 18–15-ös állásról sorozatban öt találatot szerezve az 51. percre 23–15-re meglépett az Eger, amivel Szabó Péterék lezártnak is tekinthették az összecsapást.
Ahogy a mérkőzést követő sajtótájékoztatón Tóth Edmond fogalmazott, egy etap végéhez értek, amit a kifogástalanul teljesített a csapat. Mindenki átérzi, hogy együtt a szurkolókkal milyen erősek vagyunk. A harmadik NB I-es idényében szereplő megyeszékhelyi gárda öt mérkőzést követően nyolc ponttal a tabella negyedik helyén áll, a harmadik helyezett Balatonfüred és a második Veszprém mindössze jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg a mieinket.
A férfi NB I 4. fordulójának mérkőzésén:
Eger SBS Eszterházy–Ferencvárosi TC 26–21 (10–8)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 750 néző. V.: Bacs, Bóna.
Eger: STOCHL – Lezák 2, Radojevics 3, BAJORHEGYI, KISS G., Petro 1, ANTL 8 (1). Csere: Takács 2, Aflitulin 2, Dobó Zs. 1, Vaskó 2, SZABÓ P. 4, Szepesi, Füzi 1. Edző: Tóth Edmond.
FTC: Zernovic – Bujdosó 2 (1), Marczinkó 2, Grebenár, Kocsi, Pál G., PÁLOS 3. Csere: Nagy L. (kapus), Bali R. 4, Benmiloud, Bakos Gy. 3, Benis 3, Rédai, Oláh T., Pordán 2, Mikita 2. Edző: Adorján Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2, 12. p.: 2–3, 18. p.: 4–4, 24. p.: 6–4, 36. p.: 12–10, 42. p.: 16–13, 48. p.: 20–15, 54. p.: 23–17.
Kiállítások: 12, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.