U11 csapatunk 5. helyezést ért el

A Csanádi Árpád Általános Iskola, Sportiskola, Középiskola és Pedagógiai Intézet „A gyerekek csak egyszer nőnek fel” mottóval Utánpótlás Kézilabda Tornát szervezett 2013. november 9-10-én Budapesten. Az SBS Eger Eszterházy SzSE U11 utánpótlás csapata 5. helyezést ért el a tornán. A csapatot Repóth Dániel és Hevér Tibor edzők kísérték el.

Szombaton három mérkőzést játszottunk. Első meccsen a Kalocsa csapata volt az ellenfelünk. Nagyon jól kezdtünk, hiszen 4-0-ra vezettünk. Ez a jó kezdés felőrölte az erőnket és 9-7-es vereséget szenvedtünk. A meccs második félidejében sok helyzetet hagytunk ki. Második meccsen a soltvadkerti fiatalokkal játszottunk, akik nagy játékerőt képviseltek. A mérkőzés elején jól tartottuk magunkat, de az előző meccs miatti fáradtság meglátszott a fiúkon. 17-8 lett a végeredmény. Harmadik mérkőzésünket a későbbi döntős XVI. kerülettel játszottuk. Jól játszottak a fiúk, de későn kezdtük meg a felzárkózást. 17-14 lett a vége.

Hevér Tibor, edző: A szombati nappal teljesen elégedett voltam, hiszen küzdöttek, hajtottak, mindenki odatette magát. A fiuk mindent megtettek a győzelem érdekében. Szombati nap után reménykedtünk a győzelemben!

Vasárnap folytatódott a torna. Viszonylag korai kelés után a Dunakeszi csapatával csaptunk össze 9 órakor, amely szoros 15-14es győzelmet eredményezett. Ez azt jelentette, hogy délután az 5-6. helyért szálltunk harcba. Az eredmények alapján a kalocsai Gézengúz KC lett a helyosztón az ellenfelünk.

A kalocsai csapat, akitől a csoportmérkőzésen kikaptunk 2-vel, most is kemény ellenfélnek bizonyult, ám annak ellenére, hogy a meccs háromnegyedében ők vezettek, miután elhittük, hogy esélyesek vagyunk. Sikerült kiegyenlítettünk, és az utolsó percekben labdát is szereztünk, ám a helyzet kimaradt, így 8-8-as rendes játékidő után azonnali hetes párbaj következett. A gyerekek nagyon izgultak, de a párbajban jobbnak bizonyult csapatunk. Tasi Márk, aki a csapat legjobb játékosa lett, 3 hetest is megfogott, így 11-9-re nyertünk.

A srácok pozitív élményekkel, ám nagyon fáradtan tértek haza, a kitűnően szervezett tornáról.