Újabb skalp egy nagy csata után

Iványi Bálint együttese nagy csatában győzte le a két hellyel előrébb álló Balmazújváros csapatát. A mérkőzésen végig a mieink vezettek, ennek ellenére egyáltalán nem volt egy sima találkozó A mérkőzés előtt az egri csapat felkészülését sérülések és betegségek nehezítették, ezen kívül a mezőkövesdi csapat sem engedte el Kiss Gergőéket.

Iványi Bálint: – Rendkívül fontos győzelem volt ez a mai. Büszke vagyok a fiúkra, nagy csatában vertük a vendégeket. Egy-két hibát leszámítva jól játszottunk és az elmúlt mérkőzések tapasztalatait felhasználva sikerült a végjátékban is jól teljesítenünk, aminek köszönhetően meglett a győzelem. A Hajdúnánás elleni mérkőzés szintén kemény lesz, de igyekszünk a legjobbat kihozni abból a találkozóból.”

Akkor sem lett volna könnyű összecsapás, ha a teljes keret rendelkezésére állt volna a szakmai stábnak, így viszont még nagyobb erőket kellett mozgósítania a még hadra foghatóknak. Az összecsapás eleje jól kezdődött a mieink számára, hiszen Drízner Péterék egy 3-0-ás rohammal nyitottak. Ezután kissé feljebb jöttek a vendégek, de egy újabb jó periódusnak köszönhetően 8-3-ra ment az SBS-Eger Eszterházy. A félidő végéig kitartott ez az előny, mind védekezésben, mind támadásban jól teljesített a Rosta István vezette csapat. A rutinos beállós egész mérkőzés alatt sok támadásnál is fönt maradt a pályán, hiszen Iványi Bálint leginkább ezen a poszton szenved most hiányt. A 13-9-es félidei eredményt követően – a szakmai team véleménye szerint NB II-es betegségnek köszönhetően – az öltözőben maradtak az egri fiúk, ennek folyományaként gyorsan egy gólra jöttek fel a Balmazújváros kézilabdásai. Ekkor már nyolc-tíz perce nem esett hazai gól, amit Juhász balátlövő pozícióból eleresztett bombája tört meg. Ez talán megnyugtatta a mieinket, ami révén újra beindult a szekér. Innentől kezdve a vendéglátó végig négy-öt gólon tartotta a hajdúságiakat, csak a végén akadt egy kis izgalom, de azon sem múlt a győzelem, így ha nem is nagy különbségű, de mindenképpen fontos győzelmet aratott az SBS Eger-Eszterházy SZSE együttese.

NB I/B, kelet, férfiak, 19. forduló
SBS-Eger Eszterházy SZSE – Kőnig-Trade-Balmazújvárosi KK 27-25 (13-9)
Eger, dr. Kemény Ferenc Sportcsarnok, 400 néző.
V.: Kolarovszki Z., Szabó I.
EGER: REPÓTH – KOVÁCS P. 4, VARGA L. 3, NYIKES 4, ROSTA I. 1, DRÍZNER 5/2, JUHÁSZ Z. 6. Cs.: Pereverzia– KOVÁCS F. 1, ZELE D. 3, BENEI. Edző: Iványi Bálint.
Hétméteresek: 4/2. ill. 6/4.
Kiállítások (kétperces): 8 perc, ill. 10 perc.

A 19. forduló további eredményei: Csömör-Cegléd 20-33, Békés – Balassagyarmat 34-29, Hajdúböszörmény – Nyíregyháza 28-28, Lajosmizse – Hajdúnánás 33-32, Dabas – Ózd 38-36, Gyöngyös II – Törökszentmiklós 28-24.