Üres kézzel távoztunk Vácról

A kiváló nyitányt követően, keserű szájízzel zárult az Eger SBS Eszterházy váci vendégjátéka a férfi NB I 12. fordulójában. A mieink számára egészen a végjátékig élt a remény a pontszerzésre, a záró tíz perc azonban szertefoszlatta az álmokat.

Bő tíz perc játék után már 6–2-re vezettek az egriek, előnyük azonban a szünetre teljesen elapadt. A vendéglátók a 36. percben, 14–13-nál vették át a vezetést, s a folytatásban már csak futott az eredmény után a megyeszékhelyi gárda. Jelentős különbség azonban csak az utolsó tíz percben alakult ki, amikor sorozatban hat gólt szerzett a Vác.

A jegyzőkönyv

Váci KSE–Eger SBS Eszterházy 24–19 (10–10)

Vác, 300 néző. V.: Herczeg P., Südi P.
Vác: DRISSZI – Vasics 6 (2), Csicsikalo 2, Topic 4, Koller 3, Lendvay 1, POPOVIC 5. Csere: Vitáris (kapus), Törteli 2, Pavlovics, Ménfői, Tyiskov 1, Kerekes. Edző: Gúnya Péter.
Eger: STOCHL – Vancsics 1, Radojevics 2, Dutra 2, Petro, Szabó P. 2, ANTL 9 (5). Csere: Repóth (kapus), Bajorhegyi, Kiss G., Lezák 2, Dobó Zs., Padla 1 (1). Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 3–6, 18. p.: 3–7, 24. p.: 6–9, 36. p.: 14–13, 42. p.: 17–15, 48. p.: 18–16, 54. p.: 21–17.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/6.