Visszatekintés

2013. május 12-én, 18 órától játssza a csapat az utolsó mérkőzését a szezonra. Az ellenfél a Hajdúböszörmény együttese lesz. Érdekesség, hogy a 2011/2012-es szezonban is az utolsó hazai mérkőzésünket a Böszörményiek ellen vívtuk. Az összecsapásra hangolódva tekintsük most át mi is történt az őszi mérkőzésen.

“2012. november 24-én, szombaton Hajdúböszörménybe utaztak az Eger-Eszterházy csapatai nem titkoltan a 4 pont reményében. Az elvárásoknak megfelelve teljesültek a mérkőzések, de “lássuk”  mi történt.

A felnőtt mérkőzést megelőzően a juniorok léptek pályára és rég nem látott szép játékkal 23-32 arányban legyőzték a böszörményi juniorokat. A félidő 10-14 volt, a legjobb góllövők: Nagy Patrik (9) és Kovács Fecó (7).

GRATULÁLUNK a győzelemhez!

Az egyik két pont tehát kipipálva… következhetett a felnőtt mérkőzés. A csarnok lelátói majdnem megteltek, ami nem csoda, hiszen előzetesen is izgalmas és parázs meccsre lehetett számítani. A mieink a két sérült, Juhász Karcsit és Nyikes Csabát nélkülözve kezdték meg a mérkőzést, azonban Terenyei Ákos személyében köszönthettünk egy “régi-új” újoncot a pályán.

Az első félidőben a hazaiak kapták el jobban a rajtot. Az 4. percben sikerült először betalálni Mándi Norbi kapujába, aki remekül védett az egész mérkőzés alatt, megnehezítve ezzel Juhász Zoliék helyzetét. A továbbiakban sem javult a támadó játékunk így a félidőre 10-7-es hazai előnnyel mehettek pihenni a csapatok.

A második félidőre Repóth Dani állt be az egri kapuba és a védekezés is nagyszerűt teljesített Terenyei Ákossal és Kiss Gergővel az élen, valamint megtaláltuk az eredményes góldobás receptjét, köszönhetően Szilágyi Dávid és Padla Joci fontos góljainak. Így a 8. percben sikerült egyenlíteni, majd a vezetést is átvettük.  Volt, hogy 3 góllal is “elhúztunk”, azonban a hazaiak nem adták fel, egyenlítettek és át vették a vezetést.  A rendkívül fordulatosnak mondható mérkőzés hajrájába a kemény védekezésnek és bravúros kapusteljesítménynek köszönhetően azonban az Iványi-tanítványok vághattak bele előnnyel, melyet meg is tartottak. A végeredmény 19-21.

Legjobb góllövők: Padla 9, Szilágyi 5.

Nem volt egyszerű mérkőzés, de hoztuk a kötelezőt és ez a fontos!

A mérkőzést követően a csapat vezetőedzőjét, Iványi Bálintot kérdeztük a mérkőzés tapasztalatairól.

A csapat 19-21 arányban diadalmaskodott a Hajdúböszörmény ellen, de mi történt az első félidőben?

Különböző okok miatt erősen felforgatott kezdővel kellett felállnunk. Ehhez hozzájárulnak a sérülések és egyéb okok is. Nehezen találtuk a mérkőzés ritmusát, őrültek módjára rohantunk, ész nélkül próbáltunk mindent megvalósítani. 10-7-es hátránnyal fordultunk, de szerencsére a második félidőre lenyugodott a csapat és Repóth Dani beállásával a kapusteljesítmény is jelentősen feljavult A nyitott védekezés ellen megtaláltuk az ellenszert, többször találtuk meg a beállóst, tudtunk indulásból gólt lőni.

21 gólt sikerült lőni, ismét. Mumus ez a 21-es szám?

Ez a 21 gól a mi fétisünk! De a viccet félre téve sajnos azt jelzi, hogy támadásban komoly gondjaink vannak. Ugyanakkor mutatja azt is, hogy a védekezésünk rendben van, hiszen ilyen kevés lőtt góllal is tudunk mérkőzéseket nyerni.

A védekezés Böszörményben is jól működött.

Nagyon örülünk Terenyei Ákos hazaigazolásának, hiszen két edzéssel a háta mögött is nagyon sokat tett hozzá a védekezéshez. Az ő személyisége is kellett, de a rutinja, képességei is. Létszámban kezdtünk elfogyni, Kiss Gergő a végén már mozogni is alig bírt. De azt gondolom, hogy most csapatként is előreléptünk.

Miből lehet építkezni az utolsó meccsre, hazai pályán Lajosmizse ellen?

A stabil védekezés előremutató, de vannak komoly hiányosságaink. Jelen helyzetünkben örüljünk a megszerzett két pontnak. Még egy hétig valahogy összeszorított foggal küzdenünk és edzenünk kell, hiszen Lajosmizse ellen is kötelező otthon a két pont és aztán megpróbáljuk újra felépíteni magunkat téli szünetben.”

Akkor tehát a sérülések ellenére is sikerült a két pont megszerzése. Várunk mindenkit vasárnap, szurkoljunk utoljára ebben a szezonban a srácoknak!