Zsitnyikovnak bonyolult a Szeged játéka

Juan Carlos Pastor, Tóth Edmond, Dimitrij Zsitnyikov és Füzi Dániel ült asztalhoz a Mol-Pick Szeged–Eger SBS Eszterházy (32–15) mérkőzést követő sajtótájékoztatón.

Juan Carlos Pastor, a szegediek vezetőedzője: – Kemény védekezéssel kezdtünk és sok labdát szereztünk, emiatt korán jelentős előnyt harcoltunk ki magunknak. Miután eldöntöttük a találkozót, igyekeztünk minden lehetőséget kihasználni a különböző elemek gyakorlására. Sok olyan kézilabdázónk van, akiknek még el kell sajátítani a filozófiánkat, tanulniuk kell a játékrendszereket. Igyekeztünk a legjobban kihasználni ezt a hatvan percet, de látjuk, hogy még rengeteg munka áll előttünk.

Tóth Edmond, az egriek vezetőedzője: – A szegediek hatalmas védőfalat húztak elénk, emellett remekül kontráztak. Jelenleg ez a különbség reálisnak mondható. Hozzátartozik, hogy magunkhoz képest gyengén játszottunk, a helyzetkihasználásunk nagyon akadozott. Az adódó lehetőségeket nem becsültük meg eléggé, az ellenfél kapusa, Marin Sego szinte megbabonázott bennünket. Egyelőre kevesen vagyunk, bízom benne, hogy mielőbb mindenki megfelelő állapotba kerül. Előzetesen úgy gondoltam, ez a mérkőzés jól szolgálja majd a felkészülésünket a számunkra igazán fontos Orosháza elleni ütközetre. Emiatt is jócskán maradt bennem hiányérzet.
Füzi Dániel, az egriek beállója: – A mérkőzés első perceiben még lélekben talán az öltözőben maradtunk. Túlságosan tiszteltük a kétségkívül nagynevű ellenfelet. Hamar jelentős hátrányba kerültünk, s a folytatásban már csak futottunk az eredmény után. Alig-alig tudtuk áttörni a hazaiak kemény védekezését. A szünet után a Szeged kicsit visszább vett a tempóból, ekkor jobban ki tudtunk bontakozni. Az soron következő Orosháza elleni mérkőzésen már csak a győzelem lehet elfogadható.
Dimitrij Zsitnyikov, a szegediek orosz irányítója: – Számomra nagyon nehéz összecsapáson vagyunk túl. Ez jelentette a második hivatalos mérkőzésünket, még szoknom kell az itteni légkört. A csapat játéka egyelőre nagyon bonyolult számomra, de igyekszem megtanulni. A találkozó jól szolgálta a fejlődésünket.