Egyszer fent, másszor lent

Nem sikerült megismételni az elmúlt hetek kiváló teljesítményét. A QHB-Eger negyedóra játék után ötgólos hátrányba került Dabason. A hazaiak remek egyéni teljesítményekkel, magabiztos győzelmet arattak.

Az elmúlt hetekben mutatott remek formát tekintve joggal bizakodhattak az egri szurkolók, akik Dabasra is szép számban kísérték el a csapatot. Az optimizmus azonban nem tartott sokáig, már a mérkőzés korai szakaszában érződött, hogy ezúttal akadozik a gépezet. A hazaiak negyedóra játék után ötgólos előnyre tettek szert (11–6), a hátrányból ugyan többször is sikerült faragni, de az igazi áttörés elmaradt. A vendéglátók remek egyéni teljesítményekkel, végig uralták a mérkőzést, a 40. percben már hét góllal is vezettek (22–15).

A férfi NB I. 7. forudlójának mérkőzésén:
DABAS KC–QHB-EGER 30–24 (16–13)
Dabas, OBO Aréna, 400 néző. V: Bóna Sz., Földesi Cs.
DABAS: PALLAG – HORVAT 5, Fekete B. 2, Török Á. 3, Szöllősi Sz. 2, ZDOLIK 5, Laurinyecz B. 3. Csere: Nagy T. (kapus), Garajszki, BÁLINT B. 6, Bognár N., Koller 3, Katona A. 1. Edző: Tomori Győző
EGER: Ágoston – Lezák 1, Nastaj 1, Kiss G., Tóvizi 1, F. Silva 5 (5), BAJUS 5. Csere: MARCZIKA 1 (kapus), Hebo, Kavin 1, Döme 2, Boros B. 3, Száva, Tóth K. 2, Maracskó, Zennadi 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3. 12. p.: 9–5. 18. p.: 12–8. 24. p.: 13–11. 36. p.: 19–15. 42. p.: 22–17. 48. p.: 24–19. 54. p.: 27–21.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 7/5.