Mélyütés a javából

Bő negyedórán keresztül tartotta a lépést a QHB-Eger a NEKA fiataljaival, aztán nyílni kezdett az olló. Az alsóházi rangadón elmaradt a sokak által várt nagy csata, az akadémisták győzelméhez kétség sem férhetett.

A kiesés rémétől fenyegetett csapatok mérkőzésén a 11. percben vezetett utoljára az egri gárda. A bogláriak 5–4-es állásnál vették át a vezetést, s a szünetre már ötgólos előnnyel vonulhattak.
A második félidőben három gólnál közelebb már nem került ellenfeléhez a vendégcsapat, amely támadásban és védekezésben sem tudta megvalósítani azt amire készült.
A kiesés elkerüléséért zajló küzdelem továbbra is nyílt. Legközelebb április 20-án, a Kemény Ferenc Sportcsarnokban, a Budakalász ellen szaporíthatják pontjaik számát Kiss Gergőék.

A férfi NB I. 21. fordulójának mérkőzésén:
HSA NEKA–QHB-EGER 32–23 (15–10)
Balatonboglár, NEKA Csarnok, 300 néző. V.: Bócz, Wiedemann.
NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 4 (2), Gál D., Dely 6, Tárnoki, Molnár R. 4, Sztraka 2. Csere: Mikler K. (kapus), Csanálosi 1 (1), Ludmán 5, Kovács T. 4, Szücs B., Zakor, Nagy Á., Karai 1, Tóth L. 5 (1). Edző: Sótonyi László
EGER: Marczika – Lezák 4, Nastaj 2, Tóth K. 1, Zennadi 7, F. Silva 2 (1), Száva. 2. Csere: Ágoston (kapus), Kiss G., Tóvizi 3, Kavin 1, Döme, Boros B. 1, Bajus, Juhász P., Maracskó. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 4–4, 18. p.: 8–7, 24. p.: 12–7, 36. p.: 18–13, 42. p.: 22–16, 48. p.: 25–18, 54. p.: 29–20.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1.