A csapat és a közönség is megmutatta erejét

Hetedik hazai mérkőzését is magabiztosan nyerte a listavezető QHB-Eger, amely már a 32. percre tízgólos előnyt szerzett. A mieink könnyed játékkal múlták felül a korán hitüket vesztő szegedi ifjakat.

Negyedóra kellett mire felvette az üzemi hőfokot az egri gárda, amely 8–9-es állásról már a szünetre jelentős előnyt szerzett. A hatszáz fős publikum hangorkánja közepette gyakran megzavarodtak a szegedi ifjak, az eladott labdákat pedig góllal büntették a mieink.
A fordulás után is maradtak lendületben a hazaiak, s a 32. percben kétszámjegyűre nőtt a különbség (22–12). Tóth Edmond edző időről-időre forgatta csapatát, így mindenki értékes játékpercekhez jutott. A legnagyobb különbség a 43. percben 28–15-ös állásnál mutatkozott.
Miután a közvetlen üldözők közül a PLER-Budapest és a Agrofeed ETO UNI Győr csapata is győztesen zárta a 14. fordulót, a jövő héten esedékes utolsó fordulóban dől el az őszi elsőség.

A férfi NB I/B 14. fordulójában:
QHB-EGER–OTP BANK-PICK SZEGED U21 32–23 (20–12)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 600 néző. V.: Rontó Á., Szanyi P.
EGER: Ágoston – LEZÁK 7 (6), Kurucz 1, Kiss G. 1, Kerezsi 1, SCHEKK 4, TÓTH K. 7. Csere: MARCZIKA (kapus), Rozner 1, Fórizs 1, TÓVIZI 4, Döme 1, Vrhovina, Száva 1, Kepess 3, Gönczi. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc 2–3, 12. p.: 7–8, 18. p.: 10–9, 24. p.: 14–11, 36. p.: 24–14, 42. p.: 27–15, 48. p.: 29–18, 54. p.: 30–20.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/2.