Évzáró, tizenhét ponttal

Tizenhét ponttal, a bajnoki tabella ötödik helyén telel az Eger SBS Eszterházy a férfi NB I-ben. A B. Braun Gyöngyös elleni megyei rangadón a szép játék ugyan elmaradt, de a csúcsdísz felkerült az idén minden korábbinál fényesebben ragyógó karácsonyfára.

Vastaps és szűnni nem akaró ováció közepette zárta a 2017-es évet az Eger SBS Eszterházy. A megyei rangadóra is zsúfolásig megtelt a Kemény Ferenc Sportcsarnok lelátója, a szurkolók pedig ezúttal is fergeteges ünneplésben részesítették kedvenceiket.
A találkozó első félideje kiegyenlített küzdelmet hozott, egy gólnál nagyobb előnyre egyik együttesnek sem sikerült szert tenni. Eladott labdák, rengeteg technikai hiba adott okot a bosszúságra, sok esetben egymás hibáiból éltek a csapatok.
A szünet után két gyors hazai góllal pillanatok alatt háromgólosra duzzadt a különbség, majd a 39. percben már 18–13-as állás szerepelt az eredményjelzőn. Az egriek kiválóan sáfárkodtak az előnyükkel, amit egészen a mérkőzés végig jól tartottak. A gyöngyösiek igyekeztek tartani a lépést, az 54. percben sikerült ismét három gólra zárkózniuk (22–19), de erejükből többre már nem futotta.
A megyei rangadó színvonalában ugyan elmaradt az előzetes várakozásoktól, de a két pont mindenért kárpótolta a drukkereket.
Boldog karácsonyt és sportsikerekben gazdag új évet mindenkinek. Januárban folytatjuk, veletek!
A férfi NB I 15. fordulójában:
Eger SBS Eszterházy–B. Braun Gyöngyös 25–21 (12–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 700 néző. V.: Bonifert, Oláh.
Eger: STOCHL – Lezák 2, Radojevics 2, Aflitulin 2 (2), PETRO 2, Szabó P. 2, Antl 2. Csere: Repóth (kapus), Dobó Zs. 3, Bajorhegyi 1, KISS G., Vasko 1, SZEPESI 3, Füzi 1, TAKÁCS 4 (2). Edző: Tóth Edmond.
Gyöngyös: Hudák – Gábori 1, MARKEZ 5, Hegedüs, M. Mikita 2, Kovacsics 1, Németh T. 3. Csere: Holló M. (kapus), MARTINS 3, Lele 4 (3), Sipeki, Urbán 1, Loncar 1, Rodolfo. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3, 12. p.: 5–4, 18. p.: 7–6, 24. p.: 9–9, 36. p.: 15–13, 42. p.: 18–14, 48. p.: 20–16, 54. p.: 22–19.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.