A gólok hiányoztak

A gyenge napot kifogó csapatunknak nem sikerült felülmúlni a lelkesen küzdő újonc Budakalászt, amely története első győzelmét aratta a sportág élvonalában. A férfi NB I 3. fordulójának mérkőzésén egy gól döntött a hazaiak javára.

Mindössze húsz gólt kaptunk, a védelmet talán kevésbé érheti kritika. Nem kell szakavatottnak lenni ahhoz hogy felismerjük, a vereség a színtelen, szagtalan támadójáték számlájára írható. Az első játékrészben mindössze nyolc gólt szereztünk, amiből kettő hétméteresből született. Sok esetben tanácstalannak, ötlettelennek bizonyultunk a kalásziak védelme előtt. Ha lövésig jutottunk, nem egyszer a kiválóan védő Tamási Zsolt állta útját a labdáknak.
Egri részről Igor Radojevics triplával nyitott, aminek köszönhetően a 10. percben még 3–2-re vezettünk, aztán a 21. percben már 8–6-os állás szerepelt az eredményjelzőn. A hazaiak egyik legnagyobb lövőjének számító Sutka Norbert az első félidőben a hátán vitte a csapatát. A 29 éves balátlövő együttese kilenc találatából négyet jegyzett.
A térfélcserét követően mindössze hat perc telt el a játékrészből, amikor az addigi legnagyobb különbséget könyvelhettük el: 13–10-re „meglépett” a házigazda. Aggodalmunkra azonban gyorsan rácáfoltak Vancsics Jánosék. Negyedórával a találkozó vége előtt azt hihettük, talán tartogathat még fordulatot a találkozó, a 14–15-ös eredmény mindenesetre ezt éreztette. Örömünk azonban nem tartott sokáig. Az előny az 53. percre ismét hátránnyá alakult, a kiélezett végjátékban pedig az újonc kiénekelte a sajtot a szánkból.
Kár lenne tagadni, befürödtünk az Omszki-tó partján. Ebben a mérkőzésben lényegesen több volt.
A jegyzőkönyv

CYEB Budakalász–Eger SBS Eszterházy 20–19 (9–8)

Budakalász, 250 néző. V.: Horváth P., Marton B.
Budakalász: TAMÁSI – Parrondo 2 (2), Szemikov 1, Halász M. 1, Mazák 1, SUTKA 6 (1), Bohács 1. Csere: Váczi (kapus), CZINA, HOLDOS 3, KONCZ 4, Tóth Á. 1, Rédai, Józsa. Edző: Horváth Attila.
Eger: STOCHL – Lezák 1, Radojevics 4 (1), Bajorhegyi 1, Kiss G., Kocsis Cs., Antl 5 (3). Csere: Repóth (kapus), Szabó P. 1, Dutra, Szűcs 2, Dobó Zs. 2, Petro, Menyhárt, Vancsics 2, Padla 1. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1, 12. p.: 3–4, 18. p.: 6–6, 24. p.: 8–7, 36. p.: 13–10, 42. p.: 13–13, 48. p.: 15–16, 54. p.: 18–17.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4.