A hajrában kinyílt az olló

Az utolsó negyedórában tette fölényessé az SBS-Eger elleni győzelmét a jóval nagyobb lehetőségekkel bíró Balatonfüred. Nyílt sisakos küzdelemben, hatvanhat gólt hozó mérkőzésen diadalmaskodtak Máthé Dominikék.

Sejteni lehetett, hogy embert próbáló feladatra vállalkozott az egri gárda, amikor a Balatonfüred legyőzésével kacérkodtak Papp Gabrielék. Ennek ellenére a 48. percig (25–28) ragadt ellenfelére a házigazda, az utolsó negyedórában azonban már az eredményességen is megmutatkozott a vendégek minőségi fölénye. Bő fél órán keresztül nagy „adok-kapok” küzdelmet láthatott a közönség, aztán felőrlődtünk a csatározásokban. Sorsdöntőnek bizonyult Kiss Gergő kiválása, védekező specialistánk ugyanis a 36. percben megkapta harmadik kétperces büntetését, így a folytatásban ő már nem léphetett pályára. Az utolsó tizenkét percben kilenc vendég találatra már csak négy egri válasz érkezett.

A férfi NB I. 17. fordulójának mérkőzésén:
SBS-EGER–BALATONFÜREDI KSE 29–37 (16–18)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V.: Nagy F., Túróczy J.
EGER: Cvetkovszki – Lezák 1, FÜZI 7, Kiss G., Papp G., BERNATONIS 6, Száva 3. Csere: Moscoso (kapus), Schmid 4, Tóth A. 2, TÓTH R. 6 (4), Péter D. Edző: Tóth Edmond.
BALATONFÜRED: Bősz – Pedro Rodriguez 3, MÁTHÉ 8 (2), SZÖLLŐSI B. 5 (2), TOPIC 8, Varga M. 1, BÓKA 6. Csere: Andó (kapus), Shinkel 3, Németh B. 2, Jimenez, Zdolik 1, Kemény, Szűcs. Edző: Csoknyai István.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5, 12. p.: 8–10, 18. p.: 10–12, 24. p.: 12–14, 36. p.: 17–20, 42. p.: 20–24, 48. p.: 24–28, 54. p.: 26–33.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4.