A harmadik héten jött a hullámvölgy

Elszenvedte első vereségét a Ligakupa csoportküzdelmeiben az Eger SBS Eszterházy, amely az 1. fordulóból pótolt mérkőzésen a B. Braun Gyöngyössel szemben maradt alul. A vereség ellenére továbbra is nyílt a küzdelem a négy közé jutást jelentő helyekért.

A Ligakupa 1. fordulójából pótolt mérkőzésen:
Eger SBS Eszterházy–B. Braun Gyöngyös 19–21 (8–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 300 néző. V.: Sándor Gy., Szabó B.
Eger: Stochl – Lezák, Radojevics 1, Bajorhegyi, Kiss G., Petro 1, Antl 8 (1). Csere: Repóth (kapus), Dutra 4, Szabó P. 1, Dobó 2, Kocsis 1, Menyhárt, Vancsics 1. Vezetőedző: Tóth Edmond.
Gyöngyös: Hudák – Urbán 1, Reznicek 6 (1), Duris 3, Hegedüs 3, M. Mikita 2, Németh T. 5. Csere: Holló M. (kapus), Juhász K. 1, Becsirovics, Kovacsics, Jóga. Edzők: Nigrínyi Tibor, Bíró Imre.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2, 12. p.: 4–6, 18. p.: 5–7, 24. p.: 6–10, 36. p.: 10–14, 42. p.: 13–15, 48. p.: 16–17, 54. p.: 19–19.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1.
Sérülések, betegségek miatt Lele Ákos, Malandrin de Oliveira Rodolfo, Szavo Mester, Sipeki Levente és Országh Ádám személyében, meghatározó játékosai nélkül is uralta a mérkőzés nagy részét a Gyöngyös. A mieink nehézkesen szövögették támadásaikat, az első félidőben Fernando Skrebsky Dutra közbelövésein, valamint Radoslav Antl betörésein kívül kevés veszélyt jelentettünk a vendégek kapujára. A szünet után úgy tűnt, sikerül nagyobb sebességi fokozatba kapcsolni Igor Radojevicséknak, akik bő tíz perc alatt egy gólra zárkóztak (14–15), majd Antl nyolcadik találatával az 52. percben egyenlíteni is sikerült (18–18). Többre azonban már nem futotta, a végjátékban elkövetett hibákat gólokkal büntették a gyöngyösiek, akik megérdemelten szerezték a két pontot. A B. Braun ezzel visszavágott a bő egy hete hazai pályán elszenvedett vereségért, így továbbra is nyitott a továbbjutó helyekért zajló versenyfutás.
Tóth Edmond: – Ez a mérkőzés is számos tapasztalattal szolgált. A bajnoki felkészülés harmadik hetében járunk, ami általában a legnehezebb időszak. Kiütközött a fáradtság, nem sikerült felvenni azt a ritmust, amit szerettünk volna.
Nigrínyi Tibor: – Dicséret illeti a játékosokat a hozzáállásért, végig stabilan kézilabdáztak. Kevés hullámvölgyünk akadt, de akkor is rendre akadt olyan játékos, aki át tudott lendíteni bennünket a nehézségeken. Ilyen szellemben kézilabdázva, bármely csapat ellen képesek lehetünk a győzelemre.

Az A-csoport állása: 1. Balmazújváros 6 meccs/11 pont, 2. Eger 5/7, 3. Gyöngyös 7/7, 4. Komló 6/5, 5. Dabas 6/0.
Következik: Sport36-Komló–Eger SBS Eszterházy, Eger, körcsarnok, január 27., péntek, 17.00.