A hosszabb kispad döntött

A második félidő hajrájában ötgólos hátrányt ledolgozva, biztosan nyerte az Eger SBS Eszterházy elleni megyei rangadót a B. Braun Gyöngyös.

Kiegyenlített első félidőt követően, a szünet után az egriek alig tíz perc alatt ötgólos előnyt szereztek (13:8), de a gyöngyösieknek sikerült újítani. A mieink fejben és fizikálisan is felőrlődtek, s a végjátékra már nem sikerült pluszokat belevinni a játékban. A vendégek végül magabiztosan nyerték a megyei rangadót.

A férfi kézilabda NB I 19. fordulójának mérkőzésén:

Eger SBS Eszterházy–B. Braun Gyöngyös 19:23 (8:7)

Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 750 néző. V.: Bacs J., Bóna Sz.

Eger: RADULESCU – Vancsics 2, Dobó Zs. 1, Takács 5, Kocsis Cs., SZABÓ P. 5 (1), Kiss G. 2. Cs.: Kovács J. (kapus), Bajorhegyi, Iváncsik Á., Padla 3 (2), Szűcs, Lezák, Szilágyi D. 1. Edző: Rosta István.

Gyöngyös: HUDÁK – Ménfői, Rodolfo 1, Becsirovics, KOLLER 4, Bali R. 2, Kovacsics 1. Cs.: TAMÁSI ZS. (kapus), Debreczeni 1, Nagy B. 3 (1), Rédai 2, Sándor Á. 1, Jovetics 2, Falcon 2, NIGRÍNYI 4. Edző: Debre Viktor.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1:2, 12. p.: 3:3, 18. p.: 5:5, 24. p.: 7:7, 36. p.: 11:8, 42. p.: 13:8, 48. p.: 14:14, 54. p.: 15:18.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

Rosta István: – A Gyöngyösnek hosszabb volt a kispadja, elfáradtunk. Akik az ellenfélhez érkeztek csereként, mind hozzátettek a játékukhoz, nálunk ez hiányzott.

Debre Viktor: – Kár, hogy vége az idei évnek, mert mi játszanánk tovább! Sok erőt merítettünk az előző két győzelemből. Nagyon nehéz helyzetből jöttünk vissza, külön öröm, hogy azok a játékosok, akik eddig kevesebbet tudtak hozzátenni, ezúttal átlendítettek a holtponton.

További eredmények: Szeged–Komló 35:21, PLER-Budapest–Mezőkövesd 28:27, Balatonfüred–Cegléd 37:29, Csurgó–Vác 34:29, Tatabánya–Balmazújváros 29:28.

Következik: Eger SBS Eszterházy–PLER-Budapest, február 7., vasárnap, 17.00.

Fotó: Szőke Péter