A koreaiak jöttek, láttak, győztek

Dél-Korea válogatottja elleni mérkőzés jelentette az első erőfelmérőt újjáalakuló csapatunk számára. A hatgólos vereség ellenére nem lehet keserű a szánk íze.

Kiss Gergő csonthártya-gyulladás miatt ezúttal nem léphetett pályára, ugyanakkor ismét egri mezben láthattuk a 20 esztendős hálóőrt, Nagy Dominiket, aki edzéslehetőséget kért és kapott Tóth Edmond vezetőedzőtől.
A 18 fős kerettel érkező koreaiak erőfölénye a mérkőzés nagy részében megmutatkozott. Bő negyedóra után átvették a vezetést az ázsiaiak és végig magabiztosan tartották előnyüket.
– Nem lehetek elégedetlen – fogalmazott a mérkőzést követően Tóth Edmond. – A felkészülés ezen időszakában a vártnál talán jobban is teljesítettünk. Képzett, jó játékosokból álló csapattal szemben fiataljainak belekóstolhattak a nemzetközi mérkőzések hangulatába. Jól szolgálta a felkészülésünket a találkozó, a hibákat igyekszünk majd kijavítani.

Dél-Korea–Eger SzSE 35–29 (16–14)

EGER: Moscoso – Scmid 2, Füzi 4, Rédei 3, Papp G. 4, Bernatonis 2, Molnár B. 2. Csere: Nagy D. (kapus), Lezák 7, Tóth A. 2, Szepesi N. 2, Tóth R., Hajas, Péter D.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4, 12. p.: 5–7, 18. p.: 8–8, 24. p.: 12–10, 36. p.: 19–16, 42. p.: 23–20, 48. p.: 29–23, 54. p.: 31–26.
Kiállítások: 2, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. –.