A lehetőséghez képest helyt álltuk

Egy félidőn keresztül tartotta a lépést a Tatabányával a több meghatározó játékosát is nélkülöző SBS-Eger. A szünet után azonban ritmust váltott a házigazda, s a végére magabiztossá tette a győzelmét.

Sérülés miatt Rédei István, Kiss Gergő és Füzi Dániel játékára sem számíthatott Tóth Edmond vezetőedző, a szűkös keret pedig különösen a második félidőben éreztette hatását. Jól kezdtük a mérkőzést, a 12. percben már 8–4-re vezettünk, előnyünket egészen a 18. percig őriztük (10–10). A 35. percben még döntetlen állás (19–19) szerepelt az eredményjelzőn, majd a Tatabánya egy 11–1-es szériával állva hagyta a mieinket. A legnagyobb különbséget tíz gól jelentette (55. perc: 34–24), innen sikerült a végén kozmetikázni az eredményen.

A férfi NB I. 14. fordulójának mérkőzésén:
Grundfos Tatabánya KC–SBS-Eger 36–29 (18–16)
Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 800 néző. V.: Hargiatai G., Markó G.
TATABÁNYA: Bartucz – Győri M. 7, Ilyés, Vranjes 5, Sipos 1, Ancsin 4, Hornyák 1. Csere: Deményi (kapus), Komogorov 2, Holpert 6, Szász 4, Borzas 2, Davidovics 3, Balogh Zs. 1 (1), Dénes J., Pásztor Á. Edző: Matics Vladan.
EGER: Cvetkovszki – Lezák 6 (1), Tóth A. 1, Schmid 7, Papp G., Bernatonis 5, Molnár B. 6 (3). Csere: Moscoso (kapus), Szepesi N. 3, Száva 1, Tóth R., Hajas, Mándy. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–5, 12. p.: 5–8, 18. p.: 9–10, 24. p.: 13–13, 36. p.: 21–19, 42. p.: 26–20, 48. p.: 31–21, 54. p.: 32–24.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/4.