A nagy akarás görcsösségbe fordult

Vereséggel kezdte bajnoki szereplését az SBS-Eger együttese, amely alighanem az év legnehezebb mérkőzésén van túl. A vendég Dabas KC VSE négygólos győzelemmel távozott a Kemény Ferenc Sportcsarnokból.

Mentős társunk, Fónagy Miklós emléke előtt tisztelegve, Báder Ernő prímás-előadóművész közreműködésével érzelemdús megemlékezéssel indult a szezon első tétmérkőzése. Egri részről Száva Máté betegség miatt nem léphetett pályára, így tovább csökkentek a variációs lehetőségek.
A lendületes kezdést követően (5. perc: 2–0), fokozatosan vette át a játék irányítását a vendégcsapat. A látogatók sorozatban öt gólt szereztek (12. perc: 2–5), így bő tíz perc után már jelentős lépéselőnybe kerültek. Akadozott az egriek támadójátéka, sokszor pontatlanul fejeztük be a támadásokat. Óriási energiákat mozgósítottunk a felzárkózás érdekében, a nagy akarás azonban sokszor görcsösségbe fordult. Az utolsó negyedórára ugyan sikerült felzárkózni (43. perc: 16–16), de az igazi áttörésre hiába vártunk. A hajrában ismét a dabasiak bizonyultak pontosabbnak, az utolsó percekre bebiztosítva győzelmüket.

A férfi NB I. fordulójának mérkőzése:
SBS-EGER–DABAS KC VSE 20–24 (9–11)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 500 néző. V: Nagy F., Túróczy J.
EGER: BALOGH T. 1 – Tóth R. 4, Pulay 1, Machác 1, KISS G., Bernatonis 5, Holdosi 2. Csere: Lezák 1 (1), Szuharev 1, Szepesi N., Tóvizi 3, Kovács M. 1. Edző: Tóth Edmond
DABAS: PALLAG – Ács 3, Fekete B. 2, TÖRÖK 5, SZÖLLŐSI SZ. 4, Koller 1, Laurinyecz 4. Csere: Szikora (kapus), GARAJSZKI, Tarabochia 2, Váczi M. 3. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1, 12. p.: 2–5, 18. p.: 4–5, 24. p.: 5–8, 36. p.: 10–13, 42. p.: 15–16, 48. p.: 18–19, 54. p.: 20–21
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2.