A negyeddöntő jelentette a végállomást a Magyar Kupában

Harmincöt percig továbbjutásra állt az SBS-Eger Budakalászon a Magyar Kupa első negyeddöntőjében. A folytatásban az új szerkezetű csapat már nem tudta tartani a lépést a nagyobb sebességre kapcsoló hazaiakkal.

Az első félidő egyértelműen az egriek elképzelése szerint alakult. Szadzsad Esztekiék hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, s bő hat perc után már 5–2-re vezettek. A hazaiaknak ugyan húsz perc múltán sikerült fordítani (11–10), de az igazi áttörést ez sem hozta meg a játékukban. Ismét a mieink kerültek fölénybe, s a szünetre újra háromgólos előnnyel vonulhattunk.
A fordulás után több meghatározó játékosunk is pihenőt kapott, az új szerkezetű csapat pedig egyértelműen megtorpant. A kalásziak 7–1-es sorozattal nyitottak, s 10 perc játék után már a hazaiak vezettek három góllal (21–18). Nyomasztó fölénybe került a házigazda, a mieinknek kevés ellenállást sikerült tanúsítani. A Budakalász fokozatosan növelve előnyét fölényes győzelmet aratott, bejutva ezzel a Magyar Kupa legjobb négy együttese közé.

A férfi Magyar Kupa 5. fordulójában:
BUDAKALÁSZ KZRT–SBS-EGER 34–26 (14–17)
Budakalász, OMSZK Park, 100 néző. V.: Horváth P., Marton B.
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 7, Schmid 1, Dávid M., Mikalin 1, Juric-Grgic 10 (7), Holpert. Csere: Djordjeszki (kapus), Kovács D. 1, Tyiskov 1, Koncz, Fórizs 1 (1), Kiss B. 2, Perisics 4, Simonkovits 5 (1), Maracskó 1. Edző: Csoknyai István
EGER: Seprős – Lezák 5 (2), Bernatonis 4, Tóth R. 3 (1), Machác 2, Eszteki 5, Molnár B. 1. Csere: Balogh T. (kapus), Kiss G., Tóvizi, Kovács M. 2, Szepesi N. 1, Gavidia, Lakosy 3, Száva. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4, 12. p.: 6–8, 18. p.: 9–9, 24. p.: 11–13, 36. p.: 17–18, 42. p.: 21–19, 48. p.: 25–20, 54. p.: 30–23.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 9/9, ill. 4/3.
Továbbjutott: a Budakalász.

Fotó: Bók Tamás