A serdülők mentették a becsületet

Az Eger SZSE U18-as csapata negyven gólt lőtt Debrecenben. Soron következő utánpótlás összeállításunkban öt korosztály eredményeit gyűjtöttük csokorba. Edzőként Tamás Tamás, Benei Ákos, Hevér Tibor, Nagy Zoltán, Nagy Roland és Kovács Péter értékel.

U20, I. osztály, Kelet
A 23. fordulóban:
DEAC–EGER SZSE 38–35 (19–16)
Az egri góldobók: Oláh N. 7 (3), Bajzát Zs. 7, Kerezsi 4, Juhász P. 4 (2), Bata B., Szabó B., Dér-Herendovics B., Gönczi A. 3–3, Molnár-Nagy M. 1.
Tamás Tamás edző: – Álomszerű első negyed óra után visszahoztuk a mérkőzésbe az ellenfelet. Miután átvették a vezetést, több alkalommal is csak egy gólra tudtunk visszajönni. Rengeteg helyzetet hibáztunk, így nem is kérdés, hogy mi buktuk el a két pontot.
Következik: Eger SZSE–PLER-Budapest, május 14., vasárnap, 15.00.
***
U20, III. osztály, C-csoport
A 20. fordulóban:
OPUS TIGÁZ HAJDÚSZOBOSZLÓ–EGER SZSE II. 33–20 (12–9)
Az egri góldobók: Tóth Z. 5, Lukács D. 4, Németh D. 3, Cseh P. 3 (1), Tóbiás-Varga M. 2 (1), Ortutay-Farkas B. 2 (1), Sebestyén B. 1.
Benei Ákos edző: – Örülök, hogy emelt fővel jöttünk le a pályáról a mérkőzés után.
Következik: Eger SZSE II.–Kisvárdai KC, május 20., szombat, 15.00.
***
U18, I. osztály, Kelet
DEAC–EGER SZSE 26–40 (8–25)
Az egri góldobók: Márton I. 14, File B. 6, Papp Á. 4, Juhász L. 3, Humicskó B. 3 (1), Bukta L., Dér-Herendovics B., Zombori i., Tímár B. 2–2, Kocsmár B., Kovács R. 1–1.
Hevér Tibor edző: – Az első félidei fegyelmezett, koncentrált, gyors és határozott játéknak köszönhetően hamar eldöntöttük a mérkőzést. A második játékrészben ennek a teljesítménynek nyomát sem láttam, de a győzelmünk nem forgott veszélyben. Gratulálok a csapatomnak az első félidei teljesítményéhez! Sajnos a mérkőzés második felében teljesen kiengedtünk. Ebből tanulnunk kell, mert ez most belefért, de egy szoros meccsen ez a visszaesés pontokba kerülhet.
Következik: Eger SZSE–PLER-Budapest, május 14., vasárnap, 13.00.
***
U15, II. osztály, I. Felsőház
A 4. fordulóban (Kemény Ferenc Sportcsarnok):
NYÍREGYHÁZI SN–EGER SZSE 45–21 (23–11)
Az egri góldobók: Burkus M. 7 (1), Bátai Sz. 5, Tarkó A. 4, Sütő Z. 2, Martinecz L. 1 (1), Kozma D., Maszlag B. 1–1.
ENJOY ROBOTICS FEHÉRGYARMATI VSE–EGER SZSE 38–33 (23–16)
Az egri góldobók: Burkus M. 13, Bátai Sz. 10, Sütő Z. 4, Kozma D. 3, Tarkó A. 2, Martinecz L. 1.
Nagy Zoltán edző: – Nem vagyok elégedetlen, mert két erősebb csapattal találkoztunk, négy meghatározó játékos nélkül. Az U14-esek közül hárman jöttek nekünk segíteni, ezúton is köszönöm a srácoknak. Már csak egy forduló van hátra és egy meccset kell nyerni, hogy meglegyen a negyedik hely a felsőházban. Úgy készülünk a következő két hétben, hogy mind a két meccset megnyerjük!
Az 5. fordulót május 21-én Kazincbarcikán rendezik.
***
U13, I. csoport
A 9. fordulóban (Nyírpazonyi Sportcsarnok):
EGER SZSE–PIKOPACK FÜZESABONYI SC 18–24 (11–14)
Az egri góldobók: Svábik A. 4 (1), Bajzát D. 3 (1), Csépányi Á. 3 (1), Nagy D., Pósa Cs., Szeredi Zs. 2–2, Andrási B., Czverencz M. 1–1.
EGER SZSE–SZABOLCSI IFJÚSÁGI KSE 15–23 (9–13)
Az egri góldobók: Nagy D. 4, Pósa Cs. 3 (1), Bajzát D., Zakar D. 2–2, Csépányi Á., Svábik A., Varga L., Szeredi Zs. 1–1.
Nagy Roland edző: – Mindkét mérkőzésen férfias, kemény csatában maradtunk alul. A sok kimaradt ziccer és a technikai hibák megbosszulták magukat. A sok hiba ellenére a kezdő sípszótól a lefújás pillanatáig becsületesen helytálltunk, amiért dicséret illeti a társaságot. Felkészülünk az utolsó fordulóra, és igyekszünk elhozni Füzesabonyból a négy pontot.
A 10. fordulót május 21-én Füzesabonyban rendezik.
***
U11, II. csoport (Borsod, Heves, Nógrád)
A 8. fordulóban (Hatvan, Kodály Zoltán Általános Iskola Sportcsarnok):
EGER SZSE-PÁSZTORVÖLGY: Nagy Botond, Suhajda Borisz, Farkas Marcell, Aczél Zsombor, Ladányi Boldizsár, Márton Ákos, Tóth Noel
Kovács Péter edző: – A  Gyöngyösi KK és az Egri VSI II. csapatával játszottunk, a gyerekek jól érezték magukat. A meccseken kitettek magukért, elfáradtak a végére. Büszke vagyok rájuk, kemény meló volt.
EGER SZSE-HUNYADI: Papp Benedek, Prokaj Dávid, Sajgó Levente, Papp Szabolcs, Murányi Roland, Sajgó Ádám, Nagy Balázs Attila, Gáspár-Sőregi Salamon, Szalkai Keve Mór, Bóta Richárd Benett, Nádudvary Botond, Vincze Kristóf, Kiss Ádám Patrik, Tarkó Tamás, Kiss Félix Marcell
Nagy Roland edző: – Az első meccsen, számomra érthetetlen módon hitehagyottan játszott a csapat. A lefújás után egy kis öltözői fejmosást követően a házigazda Hatvan ellen már kimondottan jól játszottunk. A második meccs méltó lezárása volt ennek a szezonnak!