A szünet után kijött az erőkülönbség

Ellentétes félidőket követően magabiztosan nyert a B. Braun Gyöngyös az Eger SBS Eszterházy ellen az U23-as csapatok mérkőzésén a férfi NB II Északi csoportjának nyitányán.

A férfi NB II Északi csoportja 1. fordulójának mérkőzésén:

B. Braun Gyöngyös U23–Eger SBS Eszterházy U23 36:25 (15:17)

Gyöngyös, dr. Fejes András sportcsarnok, 100 néző. V.: Csörgő, Vitális.

GYKK: HOLLÓ M. – MÉNFŐI 6, Vad, Rutka 4, RÉDAI 8 (1), Bodnár 3, KISS M. 5. Cs.: VARGA B. 4, ERDEI 2, Temesvári 1, Fazekas, Droblyen 1, Reviczki, Mák R., Tóth G. 1 (1), Molnár M. 1. Edző: Mátyási-Kőrösi Fruzsina.

EGER: BÍRÓ – Molnár Á. 2, RÉKASI 5, ZELEI 2, Mikula 1, Perjési 3, MENYHÁRT 5. Cs.: Posta 1, Bugyi 2 (1), Nádasdi 1, Nagy G., Nagy P., Szécsi Lantos 1, Szilágyi D., Takács G., Vas D. 2. Edző: Pereverzia Mihály.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1.

Mátyási-Kőrösi Fruzsina: – Az első félidei játék nagyon bosszússá tett, a szünet után azonban már jól teljesítettünk. Az összeszokottság hiánya érződött az első harminc percben. A félidei mínusz kettes állásból a végére plusz tizenegyet értünk el, ami nagy büszkeség.

Pereverzia Mihály: – Az első félidei játékunk engem is meglepett, hiszen egy hete felkészülési mérkőzésen simán nyert ellenünk a Gyöngyös. Összeszedettebbek voltunk, de a végére megmutatkozott a hazaiak jobb erőnléte.

További eredmények: Heves–Budakalász 29:24, Gödöllő–Hatvan 27:18, Dunaharaszti–Csömör 26:33, PLER-Budapest U23–Salgótarjáni Strandépítők 49:17, Gyömrő–Vác U23 41:24.

Következik. Szeptember 26., szombat, 18.30: Csömör–B. Braun Gyöngyös U23. Szeptember 27., vasárnap, 16.00: Hatvani KSzSE–Gyömrő. 17.00: Eger SBS Eszterházy U23–Gödöllő. 18.00: Vác U23–Heves.