A szünet után kinyílt az olló

Egy félidőn keresztül tartotta a lépést a DVTK-Eger a tavalyi bajnoki bronzérmes, EHF-kupa szereplő Tatabányával. A fordulást követően a nagyobb sebességi fokozatba kapcsoló házigazda egyértelműsítette fölényét.

Az első félidő végére négygólos hátrányból (16. perc: 8–4) még sikerült visszakapaszkodni az egrieknek (13–13), a szünetre minimális hátrányban vonulhattak Rédei Istvánék. A térfélcserét követően azonban elfogyott a lendület, a hazaiak pedig folyamatosan növelték előnyüket. Az utolsó tíz percbe lépve a kétszámjegyű különbségéért támadhattak a vendéglátók, Milos Bozovics harmadik gólját követően az 53. percben már 29–19-es állás szerepelt az eredményjelzőn. A hajrában még sikerült faragni a hátrányból, a 32–25-ös végeredményt a junior válogatott Rosta Miklós állította be, fél perccel a mérkőzés vége előtt.

A férfi NB I 15. fordulójának mérkőzésén:

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–DVTK-EGER 32–25 (14–13)
Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 800 néző. V.: Horváth P., Marton B.

TATABÁNYA: BARTUCZ – Pásztor Á. 2, GRIGORAS 5, SIPOS 3, Bozovics 3, Borzas 2, VUJOVICS 10 (4). Csere: Deményi (kapus), DÉNES J., Juhász Á. 2, Nagy B. 1 (1), Rosta M. 2, Ilyés, Vranjes 2, Rozner. Edző: Matics Vladan.
EGER: LORGER – Takács B. 3 (1), Rédei 1, Kiss G., Hegedüs M., Dobó Zs. 1, Szepesi I. 2 (1). Csere: Repóth (kapus), Lezák 3, BERNATONIS 6, Füzi 3, Vaskó 1, Schmid 3, Molnár B. 2, Tóth R., Szepesi N. Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2, 12. p.: 5–3, 18. p.: 8–6, 24. p.: 11–11, 36. p.: 18–15, 42. p.: 21–17, 48. p.: 25–18, 54. p.: 29–20.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2.
Fotó: Nemes Róbert