A szünet után megakadt a támadójáték

A rivális PLER-Budapest Budakalász ellen aratott pénteki győzelmét követően ismét közel került a kiesőzónához a QHB-Eger. A Dabas elleni mérkőzéssel egy lehetőséget elszalasztottunk a felzárkózásra, de a pontvadászat még nem ért véget. Nézzük miként alakult az összecsapás.

Azok után, hogy Ágoston Áron betegség miatt nem tudta vállalni a játékot, egyedüli kapusként Marczika Barnabás állt rendelkezésre. A 23 éves hálóőr állta a sarat: a kapujára tartó 39 lövésből 15-öt hárított, ami 38 százalékos védési hatékonyság.
Nagyobb gond, hogy Abdeldjalil Zennadi teljesítményét jelentősen befolyásolja az iszlám hívők éves böjti időszaka, a ramadán. Az algériai beálló formahanyatlása védekezésben és támadásban is érezteti hatását. Ezúttal szűk félórára volt bevethető.
Általánosságban elmondható, hogy mindössze az első félidő második felében teljesített olyan hőfokon az egri gárda, amivel ellenfele fölé nőtt. Tóth Károlyék 5–8-as állásról 9–4-es szériával a félidő végére biztos előnyre tettek szert.
A szünet után azonban visszaesett a mieink támadójátéka. A dabasiak a 41. percben fordítottak (17–18) majd az utolsó tíz percben a győzelmet is bebiztosították. Ehhez kellett az is, hogy hazai részről a hajrában két hétméteres is kimaradt.
A QHB-Eger hat fordulóval a bajnokság zárása előtt ugyanúgy 12 ponttal rendelkezik mint a PLER-Budapest és a HSA NEKA. A mindössze négy ponttal sereghajtó Fejér B.Á.L. Veszprém mellett vélhetően e három csapat közül kerül ki a másik kieső együttes. A versenyfutás egyre élesebb, a hajrában óriási csaták várhatók a bennmaradásért.

A férfi NB I. 20. fordulójának mérkőzésén:
QHB-EGER–DABAS KC 23–24 (15–12)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok, 800 néző. V: Felhő F., Öcsi T.
EGER: MARCZIKA – Lezák 4 (1), Nastaj 2, Tóth K., Zennadi, F. Silva 2, Száva 2. Csere: Kiss G., Tóvizi 1, Kavin, Döme 2, Boros 2, TÓTH K. 6, Maracskó 1, Zennadi 1. Edző: Tóth Edmond
DABAS: Pallag – ÁCS 5, FEKETE B. 4, Garajszki 1, Koller 3, TÖRÖK Á. 3, Zdolik 4 (3). Csere: NAGY T. (kapus), Bálint B. 2, Dobrkovics, Bognár N., Laurinyecz 1, Szöllősi Sz. 1, Katona A. Edző: Tomori Győző
AZ EREDMÉNY ALAKULÁSA. 6. perc: 3–4, 12. p.: 5–7, 18. p.: 9–9, 24. p.: 13–10, 36. p.: 17–15, 42. p.: 19–18, 48. p.: 20–19, 54. p.: 20–23.
KIÁLLÍTÁSOK: 2, ill. 2 perc.
HÉTMÉTERESEK: 3/1, ill. 4/3.